Баклажани частіше за все вирощують розсадою. Ця культура – теплолюбна, і тому у відкритий ґрунт їх не висаджують. Краще дочекатись, поки розсада виросте в кімнаті, а потім – пересадити їх у відкритий ґрунт. “Сенсація” розповість, як доглядати за розсадою баклажанів після посіву насіння.
Щоб насіння баклажанів не пропало після посіву – йому забезпечують правильні умови догляду. Тут варто звернути увагу на кілька факторів і виконати певні дії.
Дія No 1: Полив
Розсада баклажанів любить регулярний та рясний полив. Для нього використовують велику кількість теплої та відстояної води. Не можна допускати, щоб ґрунт пересихав. Саме через нестачу вологи стебла молодої розсади баклажанів стають жорсткими, а врожай наприкінці сезону зменшується.
Найкращий варіант – поливати молоду розсаду баклажанів 1 раз на 5 днів, до обіду. В цей час сонце ще не палюче.
Якщо приміщення, де ростуть баклажани – сухе та спекотне, а земля в горщиках занадто швидко пересихає, кількість поливів варто збільшити. Поливи проводять 1 раз на 3 дні.
З такою ж періодичністю проводять рихлення ґрунту. Молоді рослини зможуть отримувати більшу кількість кисню і рости активніше.
Дія No 2: контроль освітлення і температури повітря
Для пришвидшеного розвитку молодої розсади баклажанів потрібно дотримуватись температурного режиму. Якщо розсаду відразу не можна поставити на сонячну сторону – використовують люмінесцентні лампи.

Лампи розміщують на відстані 15 см від горщиків із рослиною. Прилад вмикають ввечері або за 2 години до світанку. Розсада баклажанів повинна отримувати світло протягом 14 годин щоденно. Кількість світла важлива для молодих баклажанів, що ростуть в горщиках. Якщо його недостатньо – розсада витягнеться та буде занадто слабкою.
Аналогічна умова стосуватиметься і температури повітря. Після появи перших сходів розсаду баклажанів тримають в приміщенні. Повітря в кімнаті прогрівають до +15…+17 градусів. По мірі розвитку розсади денний рівень температури підвищують до +20…+25 градусів. Оптимальна температура вночі у місці росту розсади баклажанів: +10…+15 градусів.
Такий підхід допоможе культурі звикнути до змін режиму холода та тепла. Тобто, для баклажанів створюють умови, максимально наближені до реальних.
Дія No 3: Внесення добрив

Якщо ви хочете отримати високий врожай баклажанів – то їм потрібно забезпечити правильну підгодівлю. Найбільш оптимальні види добрив для баклажанів – це калійна сіль, сулфат амонію та суперфосфат. Серед органіки варто надати перевагу пташиному посліду та коров’яку.
Підгодовують баклажани через 2 тижні після появи паростків. Роблять це з періодичністю 2-3 рази на місяць. Після підживлення рослини обов’язково поливають водою.