3 дії і ВАУ врожай гарантовано: в чому секрет міцної та здорової розсади баклажанів

Щоб отримати великі врожаї баклажанів — потрібно знати деякі секрети. Оскільки ця культура – теплолюбна, то висаджувати її у відкритий ґрунт відразу немає жодного сенсу. Але це - ще не все.

Баклажани частіше за все вирощують розсадою. Ця культура – теплолюбна, і тому у відкритий ґрунт їх не висаджують. Краще дочекатись, поки розсада виросте в кімнаті, а потім – пересадити їх у відкритий ґрунт. “Сенсація” розповість, як доглядати за розсадою баклажанів після посіву насіння.

Щоб насіння баклажанів не пропало після посіву – йому забезпечують правильні умови догляду. Тут варто звернути увагу на кілька факторів і виконати певні дії.

Дія No 1: Полив

Розсада баклажанів любить регулярний та рясний полив. Для нього використовують велику кількість теплої та відстояної води. Не можна допускати, щоб ґрунт пересихав. Саме через нестачу вологи стебла молодої розсади баклажанів стають жорсткими, а врожай наприкінці сезону зменшується.

Найкращий варіант – поливати молоду розсаду баклажанів 1 раз на 5 днів, до обіду. В цей час сонце ще не палюче.

Якщо приміщення, де ростуть баклажани – сухе та спекотне, а земля в горщиках занадто швидко пересихає, кількість поливів варто збільшити. Поливи проводять 1 раз на 3 дні.

З такою ж періодичністю проводять рихлення ґрунту. Молоді рослини зможуть отримувати більшу кількість кисню і рости активніше.

Дія No 2: контроль освітлення і температури повітря

Для пришвидшеного розвитку молодої розсади баклажанів потрібно дотримуватись температурного режиму. Якщо розсаду відразу не можна поставити на сонячну сторону – використовують люмінесцентні лампи.

Агрономи назвали головні секрети вирощування розсади баклажанів
Агрономи назвали головні секрети вирощування розсади баклажанів

Лампи розміщують на відстані 15 см від горщиків із рослиною. Прилад вмикають ввечері або за 2 години до світанку. Розсада баклажанів повинна отримувати світло протягом 14 годин щоденно. Кількість світла важлива для молодих баклажанів, що ростуть в горщиках. Якщо його недостатньо – розсада витягнеться та буде занадто слабкою.

Аналогічна умова стосуватиметься і температури повітря. Після появи перших сходів розсаду баклажанів тримають в приміщенні. Повітря в кімнаті прогрівають до +15…+17 градусів. По мірі розвитку розсади денний рівень температури підвищують до +20…+25 градусів. Оптимальна температура вночі у місці росту розсади баклажанів: +10…+15 градусів.

Такий підхід допоможе культурі звикнути до змін режиму холода та тепла. Тобто, для баклажанів створюють умови, максимально наближені до реальних.

Дія No 3: Внесення добрив

Агрономи назвали секрети вирощування міцної розсади баклажанів
Агрономи назвали секрети вирощування міцної розсади баклажанів

Якщо ви хочете отримати високий врожай баклажанів – то їм потрібно забезпечити правильну підгодівлю. Найбільш оптимальні види добрив для баклажанів – це калійна сіль, сулфат амонію та суперфосфат. Серед органіки варто надати перевагу пташиному посліду та коров’яку.

Підгодовують баклажани через 2 тижні після появи паростків. Роблять це з періодичністю 2-3 рази на місяць. Після підживлення рослини обов’язково поливають водою.

Схожі статті

6 помилок, які вказують на це: чому полуниця стає все дрібнішою і дрібнішою щороку

Неприємно, коли з часом полуниця родить дрібні та ще й кислі ягоди, але все залежить від догляду, який надавався рослині - 6 головних помилок, які знижують врожайність.

“Живучий” сорт картоплі – посадили і забули: кожного року він в мене на грядці – не Беллароза

Досвідчені городники вже давно перепробували майже всі сорти картоплі для посадки, тож визначили найкращий - цей дає високу врожайність і смачні плоди. Розповідаємо.

Редиска як з ринку: 4 простих прийоми, які зроблять її соковитою та повністю полишать гіркоти

Редиска – популярний весняний коренеплід, який н смак аж ніяк не повинен бути гірким. Але в багатьох дачників вони виростають саме такими. Щоб такого не сталося – потрібно дотримуватись 3-х прийомів.

Попелиці носа не покажуть, і набридлі чорнобривці не потрібні: саджаємо по всьому городу це

Посадивши цю квітку на своїй ділянці, ви можете забути про наявність попелиць раз, і назавжди! Ця рослина не потребує особливо догляду, її слід просто не забувати поливати.

1 ложка і яблука перевершать очікування: підживіть так яблуню – знають всі дачники

Навесні яблуня потребує підживлення для активного росту, тому садівники розсекретили найефективніші підживки для дерева, які сприяють високому врожаю.

1 дія, за яку солодкий перець віддячить! Найкраща підгодівля, яка очолює рейтинг дачників

Для правильного догляду перцю, потрібно знати, коли саме поливати культуру, підживлювати і багато чого іншого - дачники розсекретили добриво, яке показує вражаючі результати.