3 дії і ВАУ врожай гарантовано: в чому секрет міцної та здорової розсади баклажанів

Щоб отримати великі врожаї баклажанів — потрібно знати деякі секрети. Оскільки ця культура – теплолюбна, то висаджувати її у відкритий ґрунт відразу немає жодного сенсу. Але це - ще не все.

Баклажани частіше за все вирощують розсадою. Ця культура – теплолюбна, і тому у відкритий ґрунт їх не висаджують. Краще дочекатись, поки розсада виросте в кімнаті, а потім – пересадити їх у відкритий ґрунт. “Сенсація” розповість, як доглядати за розсадою баклажанів після посіву насіння.

Щоб насіння баклажанів не пропало після посіву – йому забезпечують правильні умови догляду. Тут варто звернути увагу на кілька факторів і виконати певні дії.

Дія No 1: Полив

Розсада баклажанів любить регулярний та рясний полив. Для нього використовують велику кількість теплої та відстояної води. Не можна допускати, щоб ґрунт пересихав. Саме через нестачу вологи стебла молодої розсади баклажанів стають жорсткими, а врожай наприкінці сезону зменшується.

Найкращий варіант – поливати молоду розсаду баклажанів 1 раз на 5 днів, до обіду. В цей час сонце ще не палюче.

Якщо приміщення, де ростуть баклажани – сухе та спекотне, а земля в горщиках занадто швидко пересихає, кількість поливів варто збільшити. Поливи проводять 1 раз на 3 дні.

З такою ж періодичністю проводять рихлення ґрунту. Молоді рослини зможуть отримувати більшу кількість кисню і рости активніше.

Дія No 2: контроль освітлення і температури повітря

Для пришвидшеного розвитку молодої розсади баклажанів потрібно дотримуватись температурного режиму. Якщо розсаду відразу не можна поставити на сонячну сторону – використовують люмінесцентні лампи.

Агрономи назвали головні секрети вирощування розсади баклажанів
Агрономи назвали головні секрети вирощування розсади баклажанів

Лампи розміщують на відстані 15 см від горщиків із рослиною. Прилад вмикають ввечері або за 2 години до світанку. Розсада баклажанів повинна отримувати світло протягом 14 годин щоденно. Кількість світла важлива для молодих баклажанів, що ростуть в горщиках. Якщо його недостатньо – розсада витягнеться та буде занадто слабкою.

Аналогічна умова стосуватиметься і температури повітря. Після появи перших сходів розсаду баклажанів тримають в приміщенні. Повітря в кімнаті прогрівають до +15…+17 градусів. По мірі розвитку розсади денний рівень температури підвищують до +20…+25 градусів. Оптимальна температура вночі у місці росту розсади баклажанів: +10…+15 градусів.

Такий підхід допоможе культурі звикнути до змін режиму холода та тепла. Тобто, для баклажанів створюють умови, максимально наближені до реальних.

Дія No 3: Внесення добрив

Агрономи назвали секрети вирощування міцної розсади баклажанів
Агрономи назвали секрети вирощування міцної розсади баклажанів

Якщо ви хочете отримати високий врожай баклажанів – то їм потрібно забезпечити правильну підгодівлю. Найбільш оптимальні види добрив для баклажанів – це калійна сіль, сулфат амонію та суперфосфат. Серед органіки варто надати перевагу пташиному посліду та коров’яку.

Підгодовують баклажани через 2 тижні після появи паростків. Роблять це з періодичністю 2-3 рази на місяць. Після підживлення рослини обов’язково поливають водою.

Схожі статті

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.

Саджаю цей сорт картоплі, і спину не гну: ні нематоди не боїться, ні колорадського жука

Цей сорт картоплі завжди дивує господарів щедрими врожаями і стійкістю до розповсюджених шкідників – нематоди і колорадського жука. Чим приваблива картопля "Каменський" – розповідає "Сенсація".

Кабачкова біда: що робити, якщо врожай гниє із зав’язі? 2 методи швидкої допомоги овочам

Кабачки – популярний і простий у вирощуванні овоч. Буває так, що плоди починають жовтіти та розм'якшуватись прямо на грядці. Про головні причини та способи збереження врожаю розповідає "Сенсація".

Сусідка закопує це під деревом і збирає більше груш, ніж може з’їсти: цей 1 продукт – знахідка

Що зробити, аби отримати найрозкішніших урожай груш? Розповідаємо про неочевидний прийом, який варто повторити у себе вдома. Деталі в матеріалі.

Бур’яни у дворі зникнуть за ніч, якщо обприскати їх 1 кухонним засобом: раз, і немає

Бур'ян на подвір'ї може перетворитися у багатосерійну драму, в якій ви намагаєтеся попрощатися з цим небажаним гостем, а він все повертається, і повертається.