Щоб розсада ніколи не хворіла чорною ніжкою, врахуйте 3 правила: запам’ятайте це

Завдяки цим простим, але ефективним правилам, ваша розсада буде здоровою та не піддасться ніяким "грибкам". Знаючи це, ви будете городником, який завжди на коні.

Напевно, що немає такого садівника, або городника, або початківця-городника, який би не чув про таке захворювання розсади, як чорна ніжка. А тому, всі знають, що це є грибковим захворюванням. Її збудники живуть у верхньому шарі ґрунту, тому важливо забезпечити належні умови для того, щоб розсада не хворіла. Найчастіше чорна ніжка розвивається при густому вирощуванні рослин, надмірному поливі, низькій температурі та температурних перепадах. Щоб уникнути цієї проблеми, потрібно дотримуватися кількох простих правил.

По-перше, дуже важливо правильно висівати насіння. Між насінням в ряду повинна бути відстань не менше двох сантиметрів, а між рядами – чотири. Це дозволить рослинам мати достатньо простору для розвитку та зменшить ризик розвитку захворювання. Поливати розсаду слід помірно, лише під рослини, уникаючи попадання води на листя та стебла. Якщо розсада росте на стелажах, рекомендується не поливати її між рядами, а якщо на підвіконні – навпаки, поливати тільки між рядами, щоб ґрунт під самими рослинами залишався сухим. Таке рішення є ефективним лише за умови, що на рослинах вже з’явилися листки.

Городники пояснили, як вберегти розсаду від чорної ніжки
Городники пояснили, як вберегти розсаду від чорної ніжки

Температурний режим також має велике значення. Розсада повинна рости при температурі не нижче 16 градусів за Цельсієм. Для цього, вирощуючи її на підвіконні, можна підкласти під контейнер пінопласт для збереження тепла. Вночі краще прибирати розсаду з вікна, щоб уникнути перепадів температури. Слідкувати за температурою повітря в кімнаті, де вирощується розсада, потрібно постійно. Також слід враховувати й те, що з вікна рослини можуть відчувати протяги. Тому, якщо є можливість, то краще всього вирощувати розсаду саме в стелажах.

Якщо ж чорна ніжка все ж таки вразила вашу розсаду, потрібно діяти негайно. Пошкоджені рослини необхідно видалити з контейнера, а потім припинити полив решти розсади. Поверх ґрунту можна посипати тонким шаром сухого піску, що допоможе уникнути подальшого поширення захворювання. Також важливо забезпечити стабільний температурний режим, щоб температура не опускалася нижче рекомендованих 16 градусів. З часом почати помірно поливати розсаду, і більше не допускати вище перерахованих помилок. Оскільки, якщо не дотримуватися оптимальних умов, що так потрібні для вирощування розсади, чорні ніжка може проявитися знову.

Схожі статті

1 продукт, а врожаю втричі більше: щороку маю найбільше цибулі серед сусідів – ділюсь

Цибулю вирощує майже кожен дачник, адже вона легка у догляді та дає стабільний врожай, якщо надати їй правильні умови для росту - що слід додати до лунки під час посадки?

Агроном зі стажем випадково проговорився про обов’язкове правило вирощування солодкої моркви

Щоб виростити солодку, як мед моркву на власному городі, необхідно засвоїти кілька простих правил, але одне має особливе значення. Агроном зі стажем проговорився.

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.