Рання обробка аґрусу навесні: всього 1 процедура захистить від усіх можливих хвороб

Аґрус — це справжній король серед ягід, особливо, коли знаєш, як правильно його використати в кулінарії. Ми розповімо, як правильно доглядати за цією ягодою.

Поговорюють, що найсмачніший джем, який існує в світі робиться із аґрусу. Звичайно, для більшості це суперечливе ствердження, однак, ця ягода точно достойна і нашої уваги, і необхідного догляду для її вирощування.

Зокрема, необхідно звернути свою увагу на загрозу для здоров’я кущів зі сторони хвороб, які орудують на нашому городі. Насправді, це питання реально вирішити. Достатньо провести доволі просту процедуру, і можна буде спати спокійно.

Як захистити аґрус від хвороб

Садівники розповіли, чим і як необхідно підживити аґрус навесні 2025
Садівники розповіли, чим і як необхідно обробити аґрус навесні

Так, взимку надворі доволі холодна та волога погода, яка сприяє поширенню грибкових хвороб. Ранньою весною на гілках куща залишаються сліди борошнистої роси, іржі та інших грибкових недуг.

Для того, аби позбавитися від цих небажаних гостей на гілках нашого куща необхідно обробити його розчином харчової соди. Речовину додаємо в окріп. Декілька столових ложок на відро буде достатньо.

Гарячу воду можемо вилити на гілки куща з відра, або ж поливати з пляшки. Якщо у вас є пульверизатор, він стане в нагоді.

Також зазначимо, що культури як правило доволі позитивно реагують на обробку землі харчовою содою. Вносити її можна як в сухому вигляді, так і у вигляді розчину.

Харчова сода виконує антисептичну роль, допомагає впоратися зі шкідниками та хворобами, сповільнює поширення патогенних мікроорганізмів та грибків.

Якщо у вас в саду є рослини, які полюбляють кисле середовище, можна використати оцет. Однак, впевніться, що оцтовий розчин має низьку концентрацію. Пам’ятайте, що разом їх використовувати сенсу немає, так як вони нейтралізують одне одного. Харчова сода підходить для лужного ґрунту, а оцет для кислого.

До речі, визначення кислотності землі у вашому саду може дати вам набагато більше інформації про те, чого не дістає вашим рослинам, і який стресовий фактор можна прибрати.

Схожі статті

Саме час це зробити, бо буде пізно: завжди саджаю ці 5 квітів у березні – цвітуть і пахнуть

Квітникарі з усіх сил вже готові починати висівати рослини на ділянці, які зроблять їхній сад в сто разів привабливішим - ці 5 квітів вже готові до вирощування, тому дійте.

Довго чекати сходи не доведеться: як швидко виростити петрушку — сусіди і кліпнути не встигнуть

Часто петрушку доводиться чекати доволі довго. Але насправді її можна виростити набагато швидше. Що для цього зробити? Відповіді в нашому матеріалі.

Врожай обох у вас в кишені: ці сусіди біля моркви збільшать ваш врожай втричі в 2025-му

Іноді рослини висаджені поруч можуть негативно вплинути на майбутній врожай і є кілька причин, чому так стається - що вирощувати біля моркви і що не можна?

Прискаємо це на листя і бур’яни розсипаються в пил за 7 днів: найкращий засіб

Бур'яни можуть стати справжнім викликом для будь-якої господині, тому дієві засоби їх обробки завжди на вагу золота. Як попрощатися з ними назавжди?

Найтемніші куточки – це для них рай: 7 тіньолюбних рослин, які стануть прикрасою вашого саду

Деякі декоративні рослини чудово ростуть і розвиваються в тіні. Вони зроблять привабливою затінену ділянку у вашому садочку. Розповідаємо, які рослини підходять для посадки в тінистій частині саду.

4 дії і вродить, як ніколи: роблю це з буряком кожного року, а потім насолоджуюсь МЕГА плодами

Буряк потребує ретельного догляду зі сторони дачника, щоб в подальшому віддячити у вигляді гарних плодів - що потрібно знати і що робити? Подробиці.