Кожного року різна дата: конкретні числа, коли саджати кавуни на розсаду навесні 2025

Нині все більше городників вдаються до вирощування кавунів не лише в південних областях України - коли слід висівати насіння на розсаду навесні 2025?

Щоб отримати якомога ранній врожай кавунів, особливо в прохолодних кліматичних умовах, багато городників вдаються до їх вирощування через розсаду. Найголовніше – це обрати високоякісне насіння, яке забезпечить гарний врожай в майбутньому.

Кавуни краще вирощуються там, де тепло, а для більшості регіонів краще все ж обирати компактні сорти. Хоч і їхні плоди не сягають великих розмірів, але вони нічим не гірші за величезні кавуни. Компактні сорти дозрівають набагато швидше, це великий плюс для городників, адже не доведеться довго чекати. У середньому, між висіванням і пересаджуванням розсади має пройти до 35 днів.

Городники назвали конкретні дати, коли садити кавуни на розсаду в березні
Городники назвали конкретні дати, коли садити кавуни на розсаду в березні

У березні цього року найсприятливішими днями для посіву розсади кавунів є 14, 16, 18, 19, 20, 23, 27, 31. Не рекомендується висівати з 28-30 березня.

У квітні найкращим датами для посіву є 1-4, 6, 8-13, 15-17, 19, 24-25, 29-30 квітня. Несприятливими є 26-27. Для висаджування насіння у ґрунт найбільш підходящим періодом буде середина травня і до кінця червня.

Городники назвали конкретні дати, коли садити кавуни на розсаду в березні
Городники назвали конкретні дати, коли садити кавуни на розсаду в березні

Щодо вирощування розсади, перш за все потрібно змішати субстрат з перегноєм (одну третину), азотними, калійними добривами (по одній столовій ложці) та фосфорним комплексним добривом (три столові ложки). Щоб насіння швидше проросло, його слід замочити в теплій воді.

Насіння потрібно висадити в окремі ємності, найкраще підійдуть торфʼяні горщики. Насіння необхідно покласти на бік і присипати ґрунтом, після чого накрити плівкою до появи паростків, температура повинна бути до 25 градусів.

Коли розсада виросте, важливо стежити за відстанню між горщиками, щоб надати рослинам достатньо світла і місця. Перше підживлення слід провести через 10 днів після висадки за допомогою мінеральних добрив.

Схожі статті

5 способів оновити свій газон після зими: така м’яка травичка підійде для літніх вечорів

Ніжна травичка, що м'яко лягає під ноги, створить атмосферу комфорту і спокою. А з правильним доглядом ваш газон буде радувати вас зеленим кольором і гарним виглядом протягом усього сезону.

Забудьте про ці 5 рослин назавжди: троянди не встигнуть зацвісти, бо пропадуть – погані сусіди

Не лише овочам, а й квітам важливо мати гарних сусідів, зокрема трояндам, щоб вони довго та гарно цвіли - які рослини не варто висаджувати поруч?

40 г на 10 л і врожай у вас в кишені: підгодуйте цим часник – врожаю буде, хоч продавай

Часник потребує підживлення в три етапи, і на всіх етапах його росту воно різне - як правильно його підгодовувати і що потрібно знати про догляд цієї культури?

Ці 6 сортів фаворити всіх дачників: саджаю цю грушу, а потім смакую солодкими плодами

Не всі груші здатні рясно плодоносити й при цьому давати солодкі й великі плоди, і це неабиякий мінус, однак все ж існує 6 сортів, які гарно себе зарекомендували серед садівників.

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.