Як правильно білити дерева навесні, щоб захист тримався довго? Наші бабусі робили так

Досвідчені господарі як правило завжди навесні намагаються проводити побілку дерев для того, аби захистити їх від шкідників та недуг. Але який нюанс важливо не прогавити?

Побілка дерев, має багато нюансів, які необхідно враховувати. Так, проводити процедуру необхідно ще до того, як розпустяться бруньки. Дана процедура захищає не тільки від шкідників та хвороб, але й служить механічним захистом.

Справа в тому, що навесні сонце починає нагрівати поверхню стовбурів дерев, а вночі температура падає. Це приводить до того, що кора спочатку отримує опіки, а вночі розтріскується. У цьому питанні побілка може неабияк допомогти. Але робити це необхідно вчасно, інакше ніякого сенсу не буде. Тому, проводимо її до того, як розпустилися листя та квітки.

Експерт розповів, як правильно білити дерева навесні

Експерт розповів, які дерева не можна обрізати навесні
Експерт розповів, як правильно білити дерева навесні

Для приготування суміші господарі як правило розчиняють у воді мідний купорос та глину. Але ми рекомендуємо додавати ще клей ПВА. Справа в тому, що глина здебільшого надає еластичності, але абсолютно ніяк не допомагає суміші триматися. Клей в цьому питанні набагато ефективніший: після 1-го дощу суміш не змиється зі кори.

Також не радимо обробляти молоді дерева мідним купоросом. Їхня кора занадто ніжна для агресивних сумішей. Захистити її можна за допомогою банальної плівки, якої буде достатньо, зважаючи на те, що стовбури молодих дерев невеличкі і часто дуже тонкі.

Садівники розповіли, які плодові дерева не можна обрізати навесні і чому
Експерт розповів, як правильно білити дерева навесні

Нагадуємо, що зараз вже настає сезон для активного посіву. Велика кількість дачників вже зайнялася розсадою овочів, в тому числі помідорами, баклажанами, болгарськими перцями, огірками, тощо. Рекомендуємо, не затягувати з цим питанням, так як частина культур вимагає багато часу для вегетаційного періоду та плодоношення.

Баклажани та болгарські перці взагалі не можна відкладати на потім, так як вони не встигнуть добре розвинутися для хороших врожаїв.

Хорошого вам сезону та рясних врожаїв!

Схожі статті

Яблука будуть з дебелий чоловічий кулак: обприскайте цим яблуню – гарант рекордного врожаю 2025

Обприскування яблуні важливе протягом всього її сезону, адже від цього залежить, якими будуть плоди за розміром і на смак - що потрібно знати про цю процедуру?

З року в рік саджаю ці: 5 сортів редиски, які перевершать всі ваші очікування – чемпіони 2025

Більшість городників вже активно почали висівати культури на городі, тоді як інші ще думають, які сорти обрати - ці 5 ранніх сортів редиски є найкращими для посадки.

Кожного року різна дата: конкретні числа, коли саджати кавуни на розсаду навесні 2025

Нині все більше городників вдаються до вирощування кавунів не лише в південних областях України - коли слід висівати насіння на розсаду навесні 2025?

5 способів оновити свій газон після зими: така м’яка травичка підійде для літніх вечорів

Ніжна травичка, що м'яко лягає під ноги, створить атмосферу комфорту і спокою. А з правильним доглядом ваш газон буде радувати вас зеленим кольором і гарним виглядом протягом усього сезону.

Забудьте про ці 5 рослин назавжди: троянди не встигнуть зацвісти, бо пропадуть – погані сусіди

Не лише овочам, а й квітам важливо мати гарних сусідів, зокрема трояндам, щоб вони довго та гарно цвіли - які рослини не варто висаджувати поруч?

40 г на 10 л і врожай у вас в кишені: підгодуйте цим часник – врожаю буде, хоч продавай

Часник потребує підживлення в три етапи, і на всіх етапах його росту воно різне - як правильно його підгодовувати і що потрібно знати про догляд цієї культури?