Агрономи “знають толк”: вирощуємо потужну розсаду томатів – 3 підживки і зав’язей на 40% більше

Дотримуючись цих простих правил, ваші томати будуть потужними, здоровими, а зав'язей на них стане набагато більше. Ось 3 причини того, чому варто використовувати ці добрива.

Топовими овочами, які українські городники вирощують в першу чергу, залишаються помідори. А успішним, багатим, смачним і здоровим урожаєм служить правильне підживлення томатів уже на етапі їх росту та розвитку. Правильні підживки для розсади допоможуть не лише зміцнити рослини, але й збільшити кількість зав’язей. Ось три важливі підживлення, які обов’язково варто використовувати для потужної розсади томатів і щедрого урожаю.

Перше підживлення — це калійно-фосфорне. Для того, щоб ваші томати активно розвивалися і формували здорові зав’язі, важливо забезпечити їх достатньою кількістю калію та фосфору. Фосфор відповідає за розвиток кореневої системи і стимулює утворення квітів, а калій сприяє зміцненню стебел і підвищує стійкість до хвороб. Першу підживку фосфорно-калійним добривом потрібно робити тоді, коли розсада вже має два або три справжніх листки. Добриво слід розчинити у воді, а потім цією водичкою поливати томати під самий корінь.

Городники пояснили, з якими добривами на помідорах з'явиться більше зав'язей
Городники пояснили, з якими добривами на помідорах з’явиться більше зав’язей

Друге підживлення — органічне. Після того, як розсада трохи зміцніє, можна почати використовувати органічні добрива, такі як розчин коров’яку або пташиного посліду. Ці підживлення наситять землю необхідними мікроелементами, поліпшать структуру ґрунту і забезпечать рослини поживними речовинами для подальшого росту. Зазвичай таке добриво вноситься через 10-14 днів після першого підживлення. Важливо не перестаратися з кількістю органічних добрив, щоб не “спалити” корінці розсади.

Третє підживлення — це стимулятори росту. Для того, щоб томати почали активно цвісти і формувати зав’язі, можна використовувати стимулятори росту, які містять бор, магній і цинк. Ці елементи сприяють покращенню процесів запилення і розвитку зав’язей. Після того, як ваші томати почнуть цвісти, можна обробити їх спеціальними стимуляторами. Вони допоможуть збільшити кількість квіток і зав’язей, що прямо вплине на майбутній урожай. Проводити таке підживлення можна кожні два тижні в період цвітіння.

Крім цих трьох основних підживлень, не забувайте про регулярний полив і обов’язкову провітрюваність теплиць, де ви вирощуєте розсаду. Правильне підживлення допоможе вам не лише отримати рясний урожай, але й виростити найсмачніші та найсоковитіші помідори, які не залишать байдужими ні вас, ні ваших близьких.

Схожі статті

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.

“Штин” у сараї зник за 1 ніч: вистачить одного дешевого інгредієнта, який є на кожній кухні

З цим простим, дешевим і ефективним засобом, будь-який сарай, очиститься від неприємних запахів. Також цей інгредієнт стане улюбленим засобом для використання в побуті.

Якщо хочеться до зими купатися у квітах: проведіть ці 3 процедури зараз – бутонів буде мільйони

Завдяки правильному догляду ваші квіти стануть справжньою окрасою городу, викликаючи захоплення у кожного, хто їх побачить. Їхня краса — це найкраща подяка за вашу працю в саду!

З ними тирса стане ще кориснішою: ці 2 прості добавки – справжній скарб для садівників

Садівники, які спробували цей метод, переконалися, що навіть звичайна тирса може стати справжнім еліксиром для овочів у городі. З цими лайфхаками вашому урожаю заздритимуть всі сусіди.