4 рослини, які витягають із ґрунту всі вітаміни: стільки вистачило б для трьох урожаїв моркви

Виснаження ґрунту - це проблема, яка потребує негайного вирішення, адже відсутність дій призведе до зниження врожайності - 4 рослини, які забирають із землі всі необхідні речовини.

Виснаження ґрунту передбачає мінімум мінеральних речовин в землі, живих мікроорганізмів, які призводять до порушення природного балансу екосистеми ґрунту. Все це негативно впливає на ріст рослин, знижує їх врожайність в кілька разів. Ознаками виснаження є зміни в кольорі та структурі ґрунту, він стає світлішим, сухим і має піщану текстуру, або коли верхній шар ущільнюється та набуває глинистої консистенції.

Поверхня ґрунту може покриватися іржавим нальотом або мохом. Культури, які вирощуються у такому ґрунті, схильні до захворювань та шкідників, вони ростуть повільно і слабо плодоносять, а бурʼяни швидко поширюються по всій ділянці.

Городники назвали рослини, які виснажують ґрунт
Городники назвали рослини, які виснажують ґрунт

Головною причиною виснаження землі є багаторазовий посів однієї й тієї самої рослини протягом кількох сезонів. Кукурудза, соняшник, ріпак, цукровий буряк – вони значною виснажують ґрунт, тож потрібно про це постійно пам’ятати. Процес виснаження відбувається набагато швидше, якщо в ґрунт вносяться лише мінеральні добрива.

Тож якщо ви зіштовхнулись з такою проблемою, потрібно якомога швидше збагатити ґрунт поживними речовинами, і найефективнішим методом є вирощування сидератів на ділянці. Сидерати надають ґрунту всі необхідні поживні речовини та покращують структуру, а також запобігають появі бурʼянів.

Городники назвали рослини, які виснажують ґрунт
Городники назвали рослини, які виснажують ґрунт

Найкращими сидератами є фацелія, гірчиця, редька, еспарцет, люцерна та жито. Їх можна висівати в будь-яку пору року. Навесні – до посадки основної культури, влітку – після збору врожаю та восени за два тижні до заморозків.

Як тільки сидерати виросли, їх можна обрізати до мінімальної висоти, а зрізані частини розкласти між грядками основних культур.

Схожі статті

10 кілограмів аґрусу з куща і все завдяки цьому методу: роблю так кожен рік, і не натішуся

Великі врожаю аґрусу — це не фантазії, а реальність. Щоб досягти такого результату, необхідно знати всього декілька секретів, і ми ними з вами поділимося.

Цибулеве лушпиння – справжня знахідка для дачників: цей метод підживлення перевірений часом

Є маса різних методів використання цибулевого лушпиння у господарстві. Його навіть використовують для приготування сала або декорування крашанок.

Петрушка зійде за лічені дні: 1 склянка цього бюджетного засобу – і грядки зазеленіють швидко

Чимало городників стикаються із тим, що петрушка на грядці росте повільно і не радує пишними кущиками. Імовірно, їй не вистачає добрива. Розповідаємо, чим підживити петрушку, щоб швидко росла.

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Зробіть ці 3 обов’язкові кроки, і матимете екзотичний сад

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Розповідаємо покроково, що необхідно зробити для вдалого вирощування даної культури. У вас все вийде, якщо дотримуватись правил.

Від “хімози” давно відмовилася, бо обробляю яблуню цим: зробіть це до цвітіння

Якщо хочете отримати розкішні плоди яблуні та не мати справу з спеціальними пастками, обробіть рослини цим розчином. Розповідаємо, як його зробити.

Цей буряк росте сам! Не сорт, а “пісня”! З 2-х грядок врожаю буде на рік вперед

Який же сорт буряка обрати - ось це питання виникає майже у всіх дачників у період сезону висадки культур. Найкращий сорт цього овочу, який стабільно дарує ВАУ врожай.