Яке насіння не можна замочувати перед посадкою: виявляється, 80% дачників ще цього не знають

Підготовка насіння до посадки проходить в кілька етапів. І городникам доводиться вирішувати – чи потрібно замочувати посівний матеріал. Ось що з цього приводу кажуть експерти.

Підготовка до посіву насіння часто передбачає попереднє замочування посівного матеріалу. Багато городників вважають цю процедуру обов’язковою, адже вона покращить схожість та ріст рослин.

Однак існують категорії городніх культур, насіння яких не потребуватиме попереднього замочування. Справа вся в тому, що насіннєвий матеріал цих рослин має тоненьку оболонку, яка при замочуванні в спеціалізованих розчинах може пошкодитись. Розглянемо, що це за насіння і чому саме їх не можна занурювати у воду.

Агрономи назвали види насіння, які краще не замочувати перед посадкою
Агрономи назвали види насіння, які краще не замочувати перед посадкою

Отже, замочувати не можна насіння капусти, цвітної капусти, брокколі та інших різновидів капусти. Цей посівний матеріал має доволі тоненьку оболонку. При замочуванні вона швидко розм’якшується. Дуже часто це призводить до пошкодження насіння. До того ж капуста та її сородичи не полюбляють пересихання. Тому замочування призведе до порушення режиму вологості, а в подальшому – і загибелі культури.

Не можна замочувати насіння моркви та будь-яких інших коренеплодів (наприклад, редиски). В цих культур коренева система сильно подовжена, тому при замочуванні існує ризик пошкодження.

Усі коренеплоди не люблять занадто сильної вологи. Замочування в подальшому спричинить гниття насіння коренеплодів. Через це знизиться їхня схожість.

Не замочуют перед посадкою насіння часнику, цибулі та інших цибулинних культур. Оболонка в цих рослинах достатньо щільна, тому волога через неї проходити не буде. Тож, ніякого ефекту від процедури ви точно не досягнете.

Агрономи назвали види насіння, які не можна замочувати перед посівом
Агрономи назвали види насіння, які не можна замочувати перед посівом

Замочуванню не підлягають насіння гарбуза, огірків, кабачків та інших гарбузових культур. Оболонка в насінні цих культур – тоненька, тому вона розм’якшится і це призведе до пошкодження насіння.

До того ж гарбузові культури не полюбляють перезволоження. Їх замочування в подальшому спричинить гниття насіння і знизить їхню схожість.

Схожі статті

10 кілограмів аґрусу з куща і все завдяки цьому методу: роблю так кожен рік, і не натішуся

Великі врожаю аґрусу — це не фантазії, а реальність. Щоб досягти такого результату, необхідно знати всього декілька секретів, і ми ними з вами поділимося.

Цибулеве лушпиння – справжня знахідка для дачників: цей метод підживлення перевірений часом

Є маса різних методів використання цибулевого лушпиння у господарстві. Його навіть використовують для приготування сала або декорування крашанок.

Петрушка зійде за лічені дні: 1 склянка цього бюджетного засобу – і грядки зазеленіють швидко

Чимало городників стикаються із тим, що петрушка на грядці росте повільно і не радує пишними кущиками. Імовірно, їй не вистачає добрива. Розповідаємо, чим підживити петрушку, щоб швидко росла.

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Зробіть ці 3 обов’язкові кроки, і матимете екзотичний сад

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Розповідаємо покроково, що необхідно зробити для вдалого вирощування даної культури. У вас все вийде, якщо дотримуватись правил.

Від “хімози” давно відмовилася, бо обробляю яблуню цим: зробіть це до цвітіння

Якщо хочете отримати розкішні плоди яблуні та не мати справу з спеціальними пастками, обробіть рослини цим розчином. Розповідаємо, як його зробити.

Цей буряк росте сам! Не сорт, а “пісня”! З 2-х грядок врожаю буде на рік вперед

Який же сорт буряка обрати - ось це питання виникає майже у всіх дачників у період сезону висадки культур. Найкращий сорт цього овочу, який стабільно дарує ВАУ врожай.