Борошниста роса пішла після цієї процедури з милом: троянди аж виблискують на сонці

Інколи місяцями не знаєш, як впоратися із борошнистою росою на ділянці, а потім рішення приходить, звідки не чекали. Розповідаємо, як це зробити.

Неважливо, про які саме рослини йде мова: декоративні чи плодові, в будь-якому випадку грибкові захворювання приносять лише шкоду. Вони можуть полишити нас задоволення спостерігати за красою рослини, а також відняти у неї квітки та плоди.

Інколи це стає справжньою напастю, від якої, здається, взагалі немає порятунку. Справа в тому, що позбавитися від цих захворювань стає неймовірно важко, коли вони проявляються. Господині безперестанно зривають заражене листя, зрізають гнилі бутони, прибирають зіпсовані плоди. Це робиться для того, щоб зменшити швидкість зараження, але часом це взагалі не допомагає.

Інші ж діють набагато рішуче: повністю зрізають гілки, обробляють рослину фунгіцидами, а також землю навколо неї. Це може допомогти, але така процедура — неймовірний стрес для рослини.

Експерт розповів, як позбавитися від борошнистої роси на ділянці

Квітникарі розповіли, чим підживити троянди та гортензії, щоб цвіли все літо
Експерт розповів, як позбавитися від борошнистої роси на ділянці

Є найкращий спосіб, який варто взяти до уваги. Але він буде працювати лише у тому випадку, якщо ситуація не запущена. Тільки-но ви бачите невеличкі прояви борошнистої роси на рослині, ви зрізаєте заражену частину, а потім робите мильний розчин, яким обробляєте її з пульверизатора.

Достатньо 20 г мила на відро води. Цього буде достатньо для декількох рослин та рясної обробки. Робити це необхідно впродовж всього сезону, адже якщо у вас завівся грибок, він точно буде неодноразово пробувати розповсюджуватися, тому захист необхідно мати напоготові.

І пам’ятайте про те, що після кожного дощу мильний розчин змивається, а це означає, що рослину необхідно обробляти наново.

Але найкращим і найефективнішим способом буде працювати на випередження. У цьому питанні також може допомогти мильний розчин або суміш фунгіцидів, які працюють комплексно і захищають рослини одразу від цілого ряду захворювань.

Схожі статті

Куди “втикнути” кріп: 3 “можна” і 4 “не можна” – хороші та погані сусіди на городі

Кріп хоч і проста культура в процесі вирощування й догляду, але може залишити вас без врожаю, якщо ви посадите поруч не ті культури - що можна і не можна висаджувати поруч?

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком

Квітень — час пікірування розсади: 4 поради, які допоможуть зробити все правильно

Пікірування розсади є одним з важливих кроків у отриманні багатого врожаю у 2025 році. Щоб усе було вдало, важливо з самого початку зробити все правильно. У цьому допоможуть кілька лайфхаків.