Що робити, якщо розсада стала блідою: 3 поради, які повернуть сходам здоровий яскравий вигляд

Якщо розсада на грядках стала блідою – це недобрий симптом. На нього варто відреагувати вчасно, щоб зберегти рослину і дочекатись врожаю. Розповідаємо, які існують способи поліпшити ситуацію.

Зайва блідість розсади – тривожна ознака, яка свідчить лише про одне – щось під час її вирощування пішло не так. Реагувати на подібні зміни варто швидко – щоб не втратити ані рослину, ані майбутній врожай. Розповідаємо, що ж саме потрібно зробити, щоб ваша праця не була марною.

Розсада стає блідою з тих самих причин, що і під час надмірного витягування. Відбувається це через тісні умови для росту і нестачу сонячного світла. Якщо пікіровка рослини та додаткове освітлення за допомогою ламп очікуваного результату не дають – імовірніше за все причиною згубного впливу на розсаду слугує щось інше.

Агрономи розповіли, як повернути розсаді яскраві кольори
Агрономи розповіли, як повернути розсаді яскраві кольори

Часто розсада стає блідою через пошкодження кореневої системи. Негативний вплив на рослину можуть спричинити також нестача вологи, дефіцит азоту або ж підвищена кислотність ґрунту. Іноді всі ці обставини можуть діяти в сукупності.

В залежності від причин блідої розсади обирають і спосіб вирішення проблеми. Наприклад, якщо рослині не вистачає азоту – її варто терміново підживити добривами, які містять в своєму складі достатню кількість саме цієї речовини. Найкращий варіант – це мінеральні добрива, адже від них корисний ефект настає повільніше.

Порада № 2 при виявленні блідої розсади – перевірити кислотність ґрунту. Якщо земля занадто закислена, то в неї обов’язково потрібно внести попіл або доломітове борошно. Ці компоненти відновлять нейтральний статус ґрунту. Та найкращий варіант – перемістити рослини разом із корінням в інший горщик. Його варто наповнити землею із нейтральним рН.

Розсада може стати блідою через занадто кислий ґрунт
Розсада може стати блідою через занадто кислий ґрунт

Порада № 3 для господарів, в яких розсада стала блідою – використати стимулятор коренеутворення. Може бути так, що розсада побліднішала після пікіровки. Причиною цього стає пошкодження кореневої системи. Стимулятор в окремих випадках може врятувати ситуацію, але не завжди.

Якщо досягнути належного ефекту не вдасться і рослини залишаються блідими – потрібно їх відсортувати та викинути. Частково можна наново пересіяти культуру.

Схожі статті

Ці 3 культури можна висадити у відкритий ґрунт уже у квітні: холод їм зовсім не ворог

Вже можна активно підходити до висадки різних овочей, особливо тих, які прекрасно розвиваються в умовах холодної погоди. Розповідаємо про ці культури в нашому матеріалі.

Іржі на смородині більше не буде: допоможуть ці 2 кроки – здорові, красиві і смачні ягоди

Набридло спостерігати за тим, як іржа з'являється на листі смородини? Розповідаємо, як назавжди попрощатися із цим явищем в нашому матеріалі.

Як швидко відклеїти жуйку від одягу або взуття: натуральний та ефективний спосіб, що спрацює

Ці прості поради дозволять зберегти ваші речі у відмінному стані після того, як на них приклеїлася жувальна гумка. Методи дуже прості, зрозумілі, а головне — ефективні. Спробуйте і ви!

Ці рослини додають саду фактурності та певної текстури: квіти, які слід посадити в 2025 році

Додайте фактурності, гармонії та довговічності вашому саду, створюючи неповторний ландшафт із цими рослинами. Вони подарують саду стиль і чарівність на довгі роки.

Фантастичний спосіб підживлення: груші налилися соком за 2 тижні, а врожаю ціла гора

Щоб груші вродили великими та соковитими, можна спробувати простий спосіб підживлення, який завжди спрацьовує стовідсотково. Розповідаємо в матеріалі, як це зробити.

Мурахи не наблизяться до півоній: просто поєднайте борошно із цим аптечним засобом

Мурахи завжди знаходяться біля півоній, адже їх аромат привертає до себе. Інколи здається, що прибрати їх з куща просто неможливо. Але є метод!