3 інгредієнти і родючий ґрунт у вас в кишені: 1 дія, яка творить чудеса з вашою землею

Як зробити ґрунт більш родючим - таке питання часто можна почути від новачків-дачників, які ще не мають достатньо досвіду - ці 3 інгредієнти приїдуть вам на поміч.

Весна – це ідеальний час, щоб подбати про родючість ґрунту на власному городі й тим самим отримати величезний врожай в майбутньому.

З часом ґрунт виснажується і стає бідним, тому потрібно вчасно його підживити, щоб рослини росли здоровими й давали плоди. Городники з досвідом рекомендують суміш з трьох інгредієнтів, де кожен відіграє важливу роль у відновленні структури ґрунту. На приготування такого добрива не знадобиться багато часу, тому такий варіант буде зручним і доступним абсолютно всім.

Експерти розсекретили три інгредієнти, які перетворять ґрунт на родючий чорнозем
Експерти розсекретили три інгредієнти, які перетворять ґрунт на родючий чорнозем

Першим компонентом цієї суміші є кісткове борошно, яке виготовляється з кісток великої рогатої худоби. Воно містить багато корисних елементів – кальцій, калій, залізо, фосфор, азот, які покращують ріст рослин. Азот стимулює нарощування зеленої маси, а інші елементи покращують структуру землі, зміцнюють стебла і листя овочів.

Другим інгредієнтом є деревний попіл, який багатий на калій, кальцій, магній і фосфор. Попіл покращує структуру ґрунту та нейтралізує його кислотність. Також попіл захищає рослини від шкідників і хвороб. Третім інгредієнтом є гірчична макуха. Цей продукт збагачує ґрунт необхідними поживними речовинами та ефективно бореться з нематодою та дротяниками.

Експерти розсекретили три інгредієнти, які перетворять ґрунт на родючий чорнозем
Експерти розсекретили три інгредієнти, які перетворять ґрунт на родючий чорнозем

Для приготування підживлення для землі необхідно змішати всі компоненти у рівних пропорціях по два кілограми. Вносити добриво потрібно рівномірно по поверхні ґрунту – 5 столових ложок на квадратний метр. Після цього землю потрібно злегка розпушити або неглибоко перекопати. Найкращий час для підгодівлі – це період перед дощем або після поливу.

Використайте таке добриво для вашого ґрунту, результат буде помітний неозброєним оком, тому не гайте часу і обовʼязково приготуйте дану суміш та спробуйте на городі.

Схожі статті

Урожай знизився на 50% і ягоди розміром з гудзик: як зрозуміти, що полуничні кущі пора викидати

Якщо врожай полуниці з кожним роком зменшується і ягоди стали розміром у гудзик, то настав час провести ревізію на грядках і позбутися кущів.

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.

Повісили на яблуню, і мурахи не підходять навіть на кілометр: тривалий і найкращий відлякувач

Всі ми прекрасно знаємо, як можна впоратися з яблуневою плодожеркою, яка здатна залишити нас без врожаю. Але що робити з нав'язливими мурахами?

Морквяна муха вже у повітрі, але як захистити грядки? 2 прості дії, і шкідника як не бувало

Ці лайфхаки вчать городників проганяти морквяну муху зі своїх ділянок. Завдяки цьому, садівники, в результаті, отримають солодкі та великі плоди моркви. Більше того, методи лише натуральні!

Як правильно підготувати ґрунт для збереження вологи: готуємось до спекотного літа 2025

Перед посадкою рослин важливо підготувати правильно ґрунт, адже від цього залежить ваш майбутній врожай - що треба зробити, щоб земля зберігала вологу на випадок спекотного літа?