Чорна смородина розміром з кулак: секретна підживка – 1 ложка на 10 літрів води

Отримання великих і солодких ягід смородини напряму залежить від підживлень, які проводились протягом її вирощування - чим підгодувати цю рослину, щоб вродила на славу?

Навесні майже всі рослини потребують підживлення, щоб продовжувати гарно рости та розвиватись, тому щоб отримати хороший врожай, необхідно, щоб у ґрунті було достатньо добрив. Не обходить стороною це смородину, яку при температурі +10 можна починати підживлювати, адже саме за таких умов коренева система здатна поглинати добрива.

Першим кроком потрібно розпушити землю навколо кущів. Перша підгодівля проводиться з використанням азотовмісних добрив, адже саме азот сприяє активному росту. Окрім внесення добрив, смородина також потребує регулярної обробки від шкідників, так як паразити здатні завдати серйозної шкоди рослинам, і тим самим зменшити врожайність.

Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні
Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні

Підживлення проводиться за допомогою мінеральних і органічних добрив. Перша підгодівля відбувається в кінці березня або на початку квітня, використовуються мінеральні добрива з вмістом азоту, наприклад, нітроамофоска. Для кожного куща достатньо 10 грамів сухого цього інгредієнту, який потрібно розсипати навколо рослини. Підгодувати смородину варто сечовиною або аміачною селітрою – столова ложка на літр води.

Друге підживлення проводиться в кінці квітня або на початку травня. Тут потрібно використовувати фосфорно-калійні мінеральні добрива. Необхідно сульфат калію розчинити у воді – 10 г на 1 л і полити ним кущі.

Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні
Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні

І третя підгодівля передбачає органічні добрива – попіл, гній, перегній, послід. Її проводять в кінці весни або на початку літа. Органічні добрива потребують попереднього настоювання на воді. Під час підживлення необхідно надягати захисний костюм, маску та рукавиці, щоб уникнути прямого контакту з речовинами та не завдати собі шкоди. Підживлюючи вашу смородину в три етапи, ви отримаєте величезні й солодкі ягоди.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.