Стабільний високий урожай та чудовий смак: найкращі сорти картоплі – тут не тільки “іноземці”

На даний час у світовому сортименті налічується понад 4 тисячі сортів картоплі, близько 200 зареєстровано в Україні з них половина української селекції.

Щороку з’являються нові сорти картоплі, які відрізняються не тільки за вмістом крохмалю і смаку, але і своєю стійкістю до різних захворювань і шкідників. На сьогоднішній день у всьому світі налічується понад 4 тисячі сортів. У державному реєстрі України зареєстровано 180, із них половина становлять ті, що були виведені українськими селекціонерами. Інші представники Голландії, Німеччини та інших країн.

У цьому матеріалі ви дізнаєтесь найврожайніші сорти картоплі, серед яких будуть не тільки “іноземці”.

Агрономи назвали найкращі сорти картоплі
Агрономи назвали найкращі сорти картоплі

Melody (Мелодія)

Цей сорт виведено у Голландії. Відрізняється великими бульбами овальної форми масою до 180 г. Шкірка гладка, жовтого кольору. Зміст крохмалю становить від 11-18%. Дуже добре показав себе у зберіганні. Може лежати в прохолодному темному місці аж до весни і навіть довше. Стійкий до захворювань

Adretta (Адретта)

Цей сорт належить до найкращих представників німецької селекції. Усі бульби округло-овальні масою до 150 г. Шкірка та м’якоть жовтого кольору. Зміст крохмалю від 14 до 18%. Стійкий до захворювань та шкідників. Лежкість на найвищому рівні.

Солоха

Один із найпопулярніших сортів картоплі з української селекції. Морт відноситься до пізньостиглих. Шкірка фіолетового кольору. Вміст крохмалю 11-17%. Вирізняється ніжним горіховим смаком. Тривалий термін зберігання. Активно застосовується в кулінарії для приготування супів, салатів та запікання.

Secura (Зекура)

Представник німецької селекції. Вирізняється стабільним урожаєм. Бульби довгасті. Шкірка та м’якоть жовтого кольору. Вміст крохмалю до 19%. Стійкий до різних захворювань та шкідників.

Схожі статті

Маленька чи велика? Розмір має значення! Яку картоплю висаджувати у відкритий ґрунт в 2025

Незабаром городники почнуть висаджувати картоплю у відкритий ґрунт, але перш ніж це робити, потрібно дізнатись які бульби використовувати - великі чи дрібні?

Зробіть це, коли п’єте зранку каву: 3 методи позбутися жовтих листків на кімнатних квітах

Жовте листя на кімнатних рослинах - сигнал, що вони потребують уваги та догляду. Якщо ви не є професійним садівником, трішки терпіння та креативності перетворять кімнатні квіти на справжній оазис.

Жовтіє кріп? Не біда! ТОП-5 причин і варіантів, як це виправити – за врожай не переживайте

Під час вирощування кропу іноді спостерігається таке явище, коли листя зелені починає жовтіти і тоді виникає питання щодо врожайності цієї культури - 5 причин, які вказують на це.

Птахи — більше не проблема! Садівники пояснили, як прогнати пернатих “гостей” від вишень

Птахи — це дуже красиві створіння. Але для саду вони можуть стати серйозною проблемою. Особливо якщо у вас є вишні та черешні, якими пернаті ласують із задоволенням. Як запобігти цій проблемі?

Метод на мільйон – без перебільшень: як виявити кліщів на ділянці і як їх позбутись за 5 хвилин

Кліщі часто можуть бути гостями на ділянці, але виявити їх і прибрати не так легко - що треба знати про цих шкідників, щоб з врожаєм було все добре?

Вертикальні грядки: як збирати десятки кілограмів врожаю з обмеженого простору?

Хочете отримувати багато врожаю, але у вас для цього занадто мало городу? Це не проблема! Все, що потрібно в такій ситуації, — вертикальні грядки. Розповідаємо, як їх зробити на власній ділянці.