Сезон теплих прогулянок на природі – це справжня насолода для душі. Але одночасно з розпусканням перших бруньок на гілках дерев активізуються й менш приємні “сусіди” – кліщі. Також, вони можуть ховатися в траві, у кущах і навіть на низьких гілках дерев. Іноді, повертаючись додому з лісу, парку або навіть з дачі, можна помітити, що з собою додому ви повезли й кліща. І це, дійсно, не дуже приємний подарунок для дому. Але, що ж робити в такому випадку?
Перш за все, не варто панікувати. Спокій – перший крок до вирішення проблеми. Обов’язково огляньте себе, своїх близьких і домашніх улюбленців, повернувшись додому. Особливу увагу приділяйте місцям за вухами, шиї та складкам на шкірі. Одяг краще зняти і ретельно оглянути, адже кліщі можуть ховатися навіть у складках тканини.
Якщо ви виявили кліща на шкірі, не намагайтеся його смикати чи тиснути пальцями. Це може лише ускладнити ситуацію, і частина кліща залишиться в шкірі. Для видалення кліща потрібен пінцет із тонкими кінчиками або спеціальний пристрій, що продається в аптеці. Захопіть кліща якомога ближче до поверхні шкіри і обережно, без різких рухів, тягніть вгору. Не скручуйте кліща, аби уникнути розриву його тіла.

Після видалення місце укусу потрібно ретельно обробити антисептиком. Кліща, що ви витягли, бажано зберегти в маленькій герметичній посудині або пакеті, щоб за потреби передати його до лабораторії для аналізу. Це допоможе визначити, чи був кліщ носієм хвороб, наприклад, бореліозу (хвороба Лайма).
Протягом кількох наступних тижнів стежте за своїм самопочуттям. Якщо з’являються будь-які незвичні симптоми, такі як слабкість, головний біль чи висипання на шкірі, зверніться до лікаря. Досвідчений медик допоможе поставити правильний діагноз і розпочати лікування у разі потреби.
Крім цього, слід пам’ятати, що попередити укуси кліщів краще заздалегідь. Плануючи прогулянки на природі, обирайте для цієї справи закритий одяг, використовуйте репеленти та уникайте високої трави. Це дозволить насолоджуватися теплими днями без зайвих хвилювань про небажаних “гостей”.