Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.

Сезон теплих прогулянок на природі – це справжня насолода для душі. Але одночасно з розпусканням перших бруньок на гілках дерев активізуються й менш приємні “сусіди” – кліщі. Також, вони можуть ховатися в траві, у кущах і навіть на низьких гілках дерев. Іноді, повертаючись додому з лісу, парку або навіть з дачі, можна помітити, що з собою додому ви повезли й кліща. І це, дійсно, не дуже приємний подарунок для дому. Але, що ж робити в такому випадку?

Перш за все, не варто панікувати. Спокій – перший крок до вирішення проблеми. Обов’язково огляньте себе, своїх близьких і домашніх улюбленців, повернувшись додому. Особливу увагу приділяйте місцям за вухами, шиї та складкам на шкірі. Одяг краще зняти і ретельно оглянути, адже кліщі можуть ховатися навіть у складках тканини.

Якщо ви виявили кліща на шкірі, не намагайтеся його смикати чи тиснути пальцями. Це може лише ускладнити ситуацію, і частина кліща залишиться в шкірі. Для видалення кліща потрібен пінцет із тонкими кінчиками або спеціальний пристрій, що продається в аптеці. Захопіть кліща якомога ближче до поверхні шкіри і обережно, без різких рухів, тягніть вгору. Не скручуйте кліща, аби уникнути розриву його тіла.

Медики пояснили, як самостійно витягнути кліща зі своєї шкіри
Медики пояснили, як самостійно витягнути кліща зі своєї шкіри

Після видалення місце укусу потрібно ретельно обробити антисептиком. Кліща, що ви витягли, бажано зберегти в маленькій герметичній посудині або пакеті, щоб за потреби передати його до лабораторії для аналізу. Це допоможе визначити, чи був кліщ носієм хвороб, наприклад, бореліозу (хвороба Лайма).

Протягом кількох наступних тижнів стежте за своїм самопочуттям. Якщо з’являються будь-які незвичні симптоми, такі як слабкість, головний біль чи висипання на шкірі, зверніться до лікаря. Досвідчений медик допоможе поставити правильний діагноз і розпочати лікування у разі потреби.

Крім цього, слід пам’ятати, що попередити укуси кліщів краще заздалегідь. Плануючи прогулянки на природі, обирайте для цієї справи закритий одяг, використовуйте репеленти та уникайте високої трави. Це дозволить насолоджуватися теплими днями без зайвих хвилювань про небажаних “гостей”.

Схожі статті

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Як адаптуватися до переведення часу і розбудити дитину в садочок чи школу: 5 ефективних порад

Ці поради допоможуть вам і вашим дітям швидше та легше прилаштуватися до переведення стрілок годинників. Ви зможете розбудити своїх дітей, як у дитячий садочок, так і в школу.

Скільки потрібно ходити щодня, щоб худнути? Поради фітнес-тренерів для жінок 40+

Виявляється, що для досягнення ідеальної фігури не обов'язково записуватися в тренажерний зал. Достатньо просто ходити. Але невже все так просто? Скільки саме потрібно проходити за день?