Вже незабаром почнеться новий посадковий сезон і одним із перших вирушить на грядки цибуля-сіянка. Якщо ви вже її придбали, то напевно постало питання – як можна її зберегти?
Щоб посадковий матеріал залишився в хорошому стані – не проріс, не згнив і не висох, необхідно створити йому правильні умови – хорошу вентиляцію та оптимальну вологість та температуру, але перш ніж відправити на зберігання, її необхідно перебрати. Цибулини мають бути сухими, без ушкоджень, плям та ознак хвороб. Якщо ви помітили неякісний продукт, його необхідно прибрати та викинути. Все, що залишилося, необхідно просушити, а потім вже можна подбати про зберігання.

Є два способи зберігання цибулі-сіянки – холодний і теплий.
Холодний (при температурі від 0 до 4 градусів та вологості до 80%) – це погріб, підвал чи холодильник. Зазвичай посадковий матеріал, щоб запобігти гниттю, пересипають сухою тирсою або золою. Якщо в холодильнику, то краще вибрати паперові або тканинні пакети і бажано окремо від решти овочів.
Важливо! Якщо ви зберігали цибулю-сіянку холодним способом, то за 14-21 день його необхідно дістати і перекласти в тепліше місце. Підвищувати температуру потрібно поступово інакше цибулини можуть прорости.

Теплий (при температурі 18-24 градуси та вологості до 70%). Це може бути комора або шафа. Краще покласти матеріал у невеликі мішки з тканини, картонні коробки, дерев’яні ящики або кошик. Головне завдання забезпечити цибулі гарну вентиляцію.
Можна використати комбінований спосіб зберігання. Наприклад, восени сівалку зберігати в теплому приміщенні, взимку переносять у більш прохолодне місце, а навесні, перед посадкою на грядки знову переміщують у тепло.