Солодке задоволення на 6 місяців: як зробити так, щоб малина плодоносила до заморозків

Кожному садівникові хочеться не просто отримати хороший урожай малини, але й розтягнути його до заморозків. Є кілька способів, які допоможуть впоратися із цим завданням.

Основу для гарного врожаю малини закладають ще на етапі підготовки ґрунту для кущів, але це не зменшує значущість грамотного сезонного догляду, завдяки якому ви зможете насолоджуватися смаком цих ніжних та неймовірно смачних та корисних ягід до настання холодів.

Є кілька способів розкрити весь потенціал малини, починаючи від вибору місця для посадки, підготовки ґрунту та формування кущів, закінчуючи елементарним доглядом – підживленням та швидкому реагуванню на хвороби та шкідників, а також поливу та мульчування.

4 прийоми, які допоможуть збільшити врожай малини в кілька разів
4 прийоми, які допоможуть збільшити врожай малини в кілька разів

Щоб малина стабільно приносила плоди з тривалістю кілька місяців, їй необхідно забезпечити грамотну протоку. У спекотні дні з екстремально високою температурою, які негативно позначаються на розмір і тривалість плодоношення, необхідно стежити, щоб ґрунт не пересихав і своєчасно насичувати його вологою. У той же час, заливати водою малину не варто. Адже тоді ягоди виростуть несмачними та водянистими. Поливати кущі потрібно, коли це дійсно потрібно. Важливо підтримувати постійну легку вологість в період вегетації.

Особливу роль у продовженні врожаю малини відіграють правильні підживлення. При закладці кущів зазвичай вносять достатню кількість органічних добрив, яких вистачає на 3-4 роки. Далі підтримувати врожайність можна за допомогою мульчування. Оптимальний базовий склад мульчі повинен складатися з компосту, соломи, тирси, скошеної трави і т.д. Влітку можна підтримувати накидаючи скошену траву, бур’яни та все, що знайдеться.

Садівники назвали пʼять найвдаліших сортів малини для посадки
Садівники назвали пʼять найвдаліших сортів малини для посадки

Однак, якщо ви помітили у куща відставання в зростанні або мізерне цвітіння, але потрібно буде вдатися до додаткових підживлень. Але головне не перестаратися. Є два способи підживлення малини – органічними добривами та біопрепаратами або азотними та комплексними мінеральними добривами. При ознаках нестачі ресурсів додаткові підживлення можна вносити на початку цвітіння після першої хвилі цвітіння.

Схожі статті

ТОП-7 рослин, які готові до висадки: посадіть їх до Великодня 2025 і збирайте МЕГА врожай

Напередодні Великодня потрібно зробити багато справ на городі, а саме висадити деякі культури, адже вважається, що тоді ці рослини порадують щедрим врожаєм.

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.

За цими синенькими ганяються всі городники: найпопулярніший сорт баклажанів – супершвидкостилий

Цей сорт баклажанів є чудовим вибором для тих, хто прагне отримати високий урожай із мінімальними затратами часу. Він стійкий до хвороб, смачний, підходить навіть для консервування.

Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.