Виросте навіть лопата: правила підготовки посадкової ями – пересадка з мінімальним стресом

Успіх посадки саджанців, чагарників та декоративних культур залежить не тільки від матеріалу або правильно обраного місця та часу, а й від грамотної підготовки посадкової ями.

Дуже важливо, щоб рослина на новому місці добре прижилася і не зазнала великого стресу, який може сприяти не лише тривалій адаптації, а й загибелі саджанця. Як зробити так, щоб дерево, чагарник чи багаторічна квітка одразу ж відчуло себе, як удома?

Перше – це розмір ями, яка заповнюватиметься родючим ґрунтом. Отже, стандартний розмір ями зазвичай трохи перевищує обсяг кореневої грудки. Але є випадки, коли яму потрібно значно збільшити. Наприклад, на легких ґрунтах, які швидко втрачають вологу та поживні речовини, на важких ґрунтах, що перешкоджають розростанню коренів, на бідних та забруднених ґрунтах.

Як правильно підготувати посадкову яму для рослин

Як підготувати ґрунт для заповнення посадкової ями?

Для заповнення ями, в яку висаджуватиметься саджанець або чагарник, готується спеціальна поживна суміш, а вийнятий шар ґрунту можна використовувати для пересипання шарів органіки. При формуванні посадкової ями зазвичай використовують:

  • знятий родючий шар
  • компост або перегній, що добре перепрів
  • низинний торф
  • пісок або глину залежно від складу ґрунту на ділянці

Після того, як вирили яму, приготували суміш і змішали всі компоненти (в ямі або окремо), агрономи рекомендують обробити його спеціальним препаратом, що містять мікроскопічні ґрунтоутворювачі, які допоможуть оптимізувати кислотність ґрунту, прискорити перероблення органіки, знезаразити субстрат і покращити водну і повітряну проникність.

Ці препарати можна легко знайти у спеціалізованих садово-городницьких магазинах. За допомогою них можна прискорити процеси формування родючого ґрунту та забезпечити молодим саджанцям комфортні умови.

Схожі статті

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?

Готуйте відра та банки: ці 3 простих прийоми збільшать урожай малини в рази – ягоди, як на підбір

Є хитрощі, які дозволяють суттєво збільшити врожайність кущів малини, які вже зростають на ділянці. Потрібно лише докласти небагато зусиль. Результат того вартий!

Приготуйтеся до посадки кавунів і динь: ось у які терміни краще почати займатися розсадою

Незабаром температура стабілізується і ґрунт прогріється, а поки що потрібно потурбуватись про розсаду кавунів та дині - коли висівати насіння? Городники розсекретили найкращий час.

Вишня, груша та яблуня: на що варто звернути увагу при виборі саджанців – тоді не буде проблем

Як не потрапити на вудочку недобросовісних продавців та вибрати найідеальніший саджанець? На що звернути увагу при покупці яблуні, вишні, груші та сливи?

5 овочів, які я більше не саджу – тільки місце займають, і сили й час віднімають

Якщо ви любите експериментувати і плануєте посадити на городі щось новеньке – то ця стаття створена саме для вас. В ній редакція "Сенсації" зібрала 5 овочів, які на ділянці ліпше не саджати.

Зберете 1 тонну томатів з сотки, якщо оберете правильний сорт: станьте помідорним “магнатом”

Від сорту томатів залежить наскільки щедрим і смачним буде врожай цієї культури - що радять висаджувати досвідчені городники, адже вже давно перевірили його на практиці?