Дуже важливо, щоб рослина на новому місці добре прижилася і не зазнала великого стресу, який може сприяти не лише тривалій адаптації, а й загибелі саджанця. Як зробити так, щоб дерево, чагарник чи багаторічна квітка одразу ж відчуло себе, як удома?
Перше – це розмір ями, яка заповнюватиметься родючим ґрунтом. Отже, стандартний розмір ями зазвичай трохи перевищує обсяг кореневої грудки. Але є випадки, коли яму потрібно значно збільшити. Наприклад, на легких ґрунтах, які швидко втрачають вологу та поживні речовини, на важких ґрунтах, що перешкоджають розростанню коренів, на бідних та забруднених ґрунтах.
Як підготувати ґрунт для заповнення посадкової ями?
Для заповнення ями, в яку висаджуватиметься саджанець або чагарник, готується спеціальна поживна суміш, а вийнятий шар ґрунту можна використовувати для пересипання шарів органіки. При формуванні посадкової ями зазвичай використовують:
- знятий родючий шар
- компост або перегній, що добре перепрів
- низинний торф
- пісок або глину залежно від складу ґрунту на ділянці
Після того, як вирили яму, приготували суміш і змішали всі компоненти (в ямі або окремо), агрономи рекомендують обробити його спеціальним препаратом, що містять мікроскопічні ґрунтоутворювачі, які допоможуть оптимізувати кислотність ґрунту, прискорити перероблення органіки, знезаразити субстрат і покращити водну і повітряну проникність.
Ці препарати можна легко знайти у спеціалізованих садово-городницьких магазинах. За допомогою них можна прискорити процеси формування родючого ґрунту та забезпечити молодим саджанцям комфортні умови.