Як заощадити воду в саду і зберегти бюджет без шкоди для рослин – про це ніхто не говорив

Якщо ви втомилися від нескінченного щоденного поливу, то можна вирішити цю проблему, використавши один із цих способів. Ви заощадите воду без шкоди для рослин.

В цьому випадку економія води зовсім не означає її скорочення, а навпаки в підвищенні ефективності поливу, коли волога потрапляє до коріння, не випаровується і не стікає.

Найпростіший спосіб економії води – вибрати правильний час для поливу. Ідеальний час – ранок чи вечір, коли швидкість випаровування дорівнює практично нулю. В цьому випадку волога добре вбирається в ґрунт і просочується в глибші шари. Результат – води витрачатися менше, а коріння одержало все, що необхідно.

Аграрії пояснили, чому варто встановити смартсистему поливу на городі
Аграрії пояснили, чому варто встановити смартсистему поливу на городі

Заощаджувати воду допоможе бочка, встановлена ​​на ділянці для збирання дощової води. В цьому випадку ви не тільки скорочуєте споживання, а й збираєте корисну воду, яка добре засвоюється рослинами. Якщо хочете зібрати більше рідини, то можна придбати комплект для з’єднання двох або більше бочок. Щоб у воду не потрапляло листя та дрібні тварини, встановіть сітчасті кришки.

Ще один відмінний спосіб економії води – покрити ґрунт мульчею. Після поливу грунт буде вологим набагато довше, до того ж не нагріватиметься. Щоб знизити випаровування шар мульчі повинен бути не менше 5 см. Це може бути солома, тріска, соснові голки і спеціалізовані ландшафтні матеріали. Матеріал вибирайте той, який є прийнятним за ціною.

Як правильно поливати овочі на городі
Як правильно поливати овочі на городі

Ідеальний спосіб економії води на дачній ділянці – встановлення крапельного поливу. Стрічки доставляють вологу на поверхню землі так, що вона не марнується. Мало того, не залишається на поверхні листя та не провокує розвиток грибків.

Економити на поливі можна шляхом додавання в ґрунт органіки. Як це діє? Відомо, що структура ґрунту складається з трьох неорганічних частинок – піску, мулу та глини. Якщо глини більше, то волога зберігається довше, проте пісок взагалі не здатний її утримати. Звичайно змінити структуру ґрунту на ділянці буде складно, зате можна його покращити. Наприклад, додати компост, гній, торф та кокосове волокно. Збільшення органіки призведе до поліпшення вмісту вологи майже на 5%.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.