В цьому випадку економія води зовсім не означає її скорочення, а навпаки в підвищенні ефективності поливу, коли волога потрапляє до коріння, не випаровується і не стікає.
Найпростіший спосіб економії води – вибрати правильний час для поливу. Ідеальний час – ранок чи вечір, коли швидкість випаровування дорівнює практично нулю. В цьому випадку волога добре вбирається в ґрунт і просочується в глибші шари. Результат – води витрачатися менше, а коріння одержало все, що необхідно.

Заощаджувати воду допоможе бочка, встановлена на ділянці для збирання дощової води. В цьому випадку ви не тільки скорочуєте споживання, а й збираєте корисну воду, яка добре засвоюється рослинами. Якщо хочете зібрати більше рідини, то можна придбати комплект для з’єднання двох або більше бочок. Щоб у воду не потрапляло листя та дрібні тварини, встановіть сітчасті кришки.
Ще один відмінний спосіб економії води – покрити ґрунт мульчею. Після поливу грунт буде вологим набагато довше, до того ж не нагріватиметься. Щоб знизити випаровування шар мульчі повинен бути не менше 5 см. Це може бути солома, тріска, соснові голки і спеціалізовані ландшафтні матеріали. Матеріал вибирайте той, який є прийнятним за ціною.

Ідеальний спосіб економії води на дачній ділянці – встановлення крапельного поливу. Стрічки доставляють вологу на поверхню землі так, що вона не марнується. Мало того, не залишається на поверхні листя та не провокує розвиток грибків.
Економити на поливі можна шляхом додавання в ґрунт органіки. Як це діє? Відомо, що структура ґрунту складається з трьох неорганічних частинок – піску, мулу та глини. Якщо глини більше, то волога зберігається довше, проте пісок взагалі не здатний її утримати. Звичайно змінити структуру ґрунту на ділянці буде складно, зате можна його покращити. Наприклад, додати компост, гній, торф та кокосове волокно. Збільшення органіки призведе до поліпшення вмісту вологи майже на 5%.