Перші бульби вже у червні: “примушую” картоплю плодоносити раніше за допомогою пляшок

Вирощування картоплі на домашній ділянці – справжнє мистецтво, в якому є місце і правильній посадці, і боротьбі з колорадським жуком, і ефективному догляду.

Вирощування картоплі на домашній грядці має багато своїх особливостей. Час збирання врожаю бараболі залежить від кількох факторів, до яких належать і погодні умови, і сорт, і особливості догляду. Зазвичай картопельку починають викопувати наприкінці серпня або на початку вересня. Однак існує спосіб досягнути більш раннього врожаю. І для цього варто взяти в “помічники” 5-літрові пластикові пляшки. Як правильно їх використовувати та коли можна буде зібрати перший врожай картоплі? Розповідаємо подробиці далі у матеріалі.

Агрономи назвали перевірений спосіб, як виростити ранню картоплю
Агрономи назвали перевірений спосіб, як виростити ранню картоплю

Якщо ви хочете зібрати перші бульби вже у червні замість серпня – “примусьте” бараболю плодоносити раніше за допомогою пляшок. В першу чергу потрібно проростити посадковий матеріал, щоб паростки сягнули довжини 1.5-2 см. В квітні їх вже можна висадити на грядки із незахищеним ґрунтом. Варто прослідкувати, щоб земля на ділянці прогрілася хоча б до температури +7…+8 градусів.

Як відомо – місяць квітень часто супроводжується нестабільними погодними умовами. Тому варто невдовзі після висадки бульб дочекатись похолодання.

Агрономи назвали перевірений спосіб, як виростити ранню картоплю
Агрономи назвали перевірений спосіб, як виростити ранню картоплю

Слідкуйте за прогнозами синоптиків і приблизно за 2 дні до імовірного зниження температури найкрийте картопляні посадки пластиковими пляшками об’ємом 5 літрів. Попередньо зріжте із них шийку. Завдяки ось такому саморобному “куполу” навколо картоплі утвориться оптимальний мікроклімат, який не дасть їй замерзнути.

До речі, існує перевірений спосіб визначити, як та коли викопувати картоплю. Необхідно відрахувати з моменту появи перших квіток 15-20 днів, а іноді – і 21 день (3 тижні). Після того, як цей період пройде – молоду бараболю можна викопувати.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.