Як неправильний полив може зіпсувати урожай: 4 дії, які ніколи не бажано робити городникам

Чотири варіанти поливу городу, що призведуть лише до кволості овочів, кущів і дерев. Кожен із них не бажаний ні для весни, ні літа, ні осені. Це варто знати тим, хто прагне отримати великий урожай.

Дуже легко та просто можна зіпсувати весь урожай та рослини в городі, якщо не правильно поливати їх. Таке може статися абсолютно з кожним, хто не дуже розбирається в справі садівництва, але вирішив допомогти, наприклад, своїй бабусі. Щоб цього не сталося варто скористатися кількома важливими порадами, що тільки допоможуть вберегти та покращити якість врожаю, але ні яким чином не навпаки.

Насамперед, у жодному разі на варто поливати город в спеку. Хоча комусь може здаватися, що це — логічно. Коли як не в спеку та в суху землю вливати воду, але — ні. В разі, якщо поливати овочі, дерева та кущі опівдні, вся волога дуже швидко випарується. Краплі води, що залишатимуться на листках рослин можуть стати, ніби лінзою на сонці. В результаті — рослини мають шанс отримати сонячні опіки. Тому, поливати город бажано зранку, або ввечері.

Садівники пояснили, яким чином неправильний полив може зіпсувати весь врожай
Садівники пояснили, яким чином неправильний полив може зіпсувати весь врожай

Щодо вечірнього поливу, то він повинен бути в міру. Надмірне заливання ґрунту може призвести до того, що рослини почнуть хворіти на різноманітні грибкові хвороби. Причиною цього є те, що вночі температура повітря опускається, через це, надлишок води не вбирається в землю, а застоюється на поверхні. Тому, гниття коренів рослин і утворення грибків, можна просто не уникнути.

Не слід поливати город і занадто холодною водою, адже це також може призводити до загнивання рослин. Це стосується саме крижаної води. Погано впливати на стан рослин може й нерівномірний полив (десь овочі отримують занадто багато води, а десь — занадто мало). В результаті, рослини матимуть стрес, можуть погано рости й не дуже добре плодоносити. Помірне та рівномірне поливання рослин вкрай важливе для отримання великого, хорошого та якісного врожаю. Ще дуже класна річ — крапельний полив. Це і воду економить, і хворобам запобігає, і рівномірно розподіляє вологу під коріння рослин. А на листки нічого не потрапляє, і отримання опіків ніяких не передбачає.

Схожі статті

Вирощую броколі з року в рік – і вам раджу: як посадити й доглядати – 10 кроків від “А” до “Я”

Броколі нині набувають все більшої популярності серед городніх культур для вирощування – що треба знати про догляд за цією рослиною, щоб отримати рясний врожай?

На Черкащині кабачки поливають хитрою підкормкою: урожай по 12 штук на зав’язі

Для того, щоб збільшити врожайність кабачків, треба їх вчасно та правильно підживлювати. Для цього підійдуть не лише мінеральні добрива, а й народні способи.

Фітофтора у 2025 році безжальна: як побороти головного ворога помідорів на грядці

Більшість городників стикаються з тим, що помідори вражаються фітофторою. Та це можна легко уникнути, якщо знати, чим обробити томати влітку.

Чим обприскати огірки під час цвітіння: 1 пшик – і ломитимуться від урожаю навіть у погане літо

Якщо ви зробите це підживлення під час цвітіння огірків, то щедрий та якісний урожай хрустких, солодких плодів вам 100% забезпечений. Навіть у погане літо.

На Волині буряки удобрюють не гноєм і не компостом – результат видно на 3-й тиждень

Буряк вродить на всі 100% якщо ви внесете одне ефективне добриво, яке збільшить коренеплоди вдвічі та зроблять плоди більш солодкими – чим дачники радять полити овоч?

Щоб помідори не “репались”, завчасно полийте кущі цим розчином: хіт 2025 року

Розтріскування плодів – це одна із проблем, з якою доводиться стикатись городникам під час літнього вирощування томатів. Як їй запобігти та чим полити кущі – розповідає "Сенсація".