Малини буде “море” в прямому сенсі: 1 дія з ягідними кущами і на врожай відер не вистачить

Ягодами малини смакують всі без винятку, тому якщо ви прагнете отримати щедрий врожай цієї рослини, слід знати, що і коли робити - 1 дія, яка подарує вам величезну кількість плодів.

Врожай великих і соковитих ягід малини можна без проблем отримати, якщо вчасно і правильно підживлювати рослину, особливо весною. У такий період рекомендується використовувати органічні добрива, які будуть стимулювати активний ріст пагонів і формувати зав’язь. Органіка не лише насичує кущі малини поживними речовинами, а й покращує структуру ґрунту.

Одним із ефективних підживлень є настій з бур’янів. Для його приготування вам знадобиться соковита частина рослин без коріння, її потрібно подрібнити, покласти в ємність, залити водою і залишити на 7 днів у темному місці. Перед застосуванням її слід розбавити у пропорції 1:5, після чого полити кущі.

Садівники розповіли, що зробити з малиною, щоб зібрати щедрий врожай
Садівники розповіли, що зробити з малиною, щоб зібрати щедрий врожай

Також ефективним є підживлення з дріжджів. Сухі дріжджі необхідно змішати з водою та додати кілька ложок цукру й залишити суміш на кілька годин настоюватись. Після цього суміш теж варто розбавити з водою – 1:5, і внести під кожен кущ. Дієвим буде ще коров’як, який потрібно розвести з водою у співвідношенні 1:10 і настояти. Настій слід внести під кущ – 1 літр на рослину.

Можна пустити в хід деревну золу, яка багата на калій, фосфор, кальцій. Для приготування розчину вам знадобиться 600 г попелу та 10 л води, все це потрібно змішати та настояти протягом 24 годин. Під кожен кущ потрібно влити 2 літри.

Садівники розповіли, що зробити з малиною, щоб зібрати щедрий врожай
Садівники розповіли, що зробити з малиною, щоб зібрати щедрий врожай

Щоб малина стабільно давала хороший врожай і не хворіла, потрібно забезпечити їй слабокислий, пухкий, родючий та добре зволожений ґрунт. Малина надає перевагу сонячним ділянкам, а також її потрібно регулярно обрізати – 1-2 рази на рік. У жарку погоду малину необхідно поливати двічі на тиждень, а також не забувайте боротись із бур’янами.

Схожі статті

Якщо груша, то калію, якщо морквина – то азоту: городники знають, чому огірки змінюють форму

Огірки на городі можуть набувати абсолютно несподіваних форм. То загнуться гачком, то скрутяться у підкову, то нагадують морквину. За цими ознаками можна визначити, яких елементів бракує городині.

Як виростити моркву розміром з кабачок? На Одещині її поливають цим, а врожай збирають мішками

Щоб морква здивувала солідними розмірами, достатньо внести у землю невелику кількість простого добрива, яке є майже в кожного вдома. Що саме необхідно зробити?

Наша ожина дає врожаї хвилями, бо бабуся купила правильні саджанці: 3 правила, і ягід – море

Чи знаєте ви, що від правильного вибору саджанців залежить врожайність ожини? Щоб кущі засипали господарів в сезон соковитими і смачними ягодами – обирайте саджанці за трьома ознаками.

Кріп висаджую прямо між рядами цього овочу, і ніколи не шкодую: результат завжди 10 із 10

Якщо хочеться, щоб кріп виріс пишним та соковитим, і при цьому приніс користь іншим культурам, розповідаємо, де краще його посадити. Деталі в нашому матеріалі.

У вас ще є час підготуватися: що посадити на пустих грядках у липні – 5 пізніх культур

Липень – не час припинення посадок. У середині літа можна сміливо висаджувати культури, які мають невеликий термін вегетації. Розгляньмо перелік швидкостиглих овочів.

Що не можна висаджувати поруч з огірками? Ці 3 культури полишать вас врожаю у 2025-му

Вважається, що огірки можна посадити у будь-який місяць літа, якщо мета — мати стабільний урожай. Але важливо не помилитися із сусідами для них.