Якщо на початку сезону барвистий жовтий “килим” з кульбаб виглядає зворушливо і тішить погляд, то трохи пізніше він починає приносити проблеми. Насправді ця рослина є досить небезпечним бур’яном, яке дуже швидко поширюється по всій ділянці. Щоб зупинити цей стрімкий самосів, потрібно докласти чимало зусиль – інакше кульбаби поступово займуть усю територію дачі та не залишать місця ні квітнику, ні городу.

Як швидко та ефективно боротися з бур’янами вигадали у Полтавській області
Якщо на вашій ділянці кількість кульбаб не така велика, то можна спробувати обійтися простими інструментами типу коренеудалювача, який являти собою універсальні вилки для видалення коренів з зубцями і лопати з вузьким полотном.
Якщо ви вже проґавили момент і кульбаби стали активно поширюватися по території дачі, можна скосити рослини, поки вони не побіліли. Через кілька тижнів розростання бур’янів має припинитися.
У Полтавській області застосовують також глибоке перекопування ґрунту. Рекомендується робити це двічі на рік і на глибину багнета лопати.

Якщо кульбаби поширилися газоном, то можна обробити ділянку гербіцидами. Щоб препарат, напевно, подіяв, доведеться скрупульозно нанести його на кожен кущик квітів. При цьому діяти потрібно дуже акуратно, щоб не зачепити культурні рослини, що ростуть поруч.
З “народних” методів часто можна зустріти поради типу – пролити бур’яни окропом чи оцтом, і навіть щедро посипати сіллю. Однак подібними діями можна завдати більше шкоди, ніж користі. Тому таких порад краще не слідувати.