Українські фермери заявили, які фрукти та ягоди постраждали через аномальні морози в травні

Досвідчені садівники пояснили, що буде з фруктами та ягодами в Україні, зважаючи на три хвилі заморозків у квітні. А також, чи вдасться зберегти бодай якусь частину врожаю в 2025 році.

Кожен садівник в Україні, як із власним городом, так і з якоюсь цілою фермою, або аграрним підприємством, стикнувся з тим, що у 2025 році пережив весняні квітневі заморозки. Результат цього бачить навіть кожен городник у себе вдома — померзло все: від картоплі і до плодових кущів та дерев. Всього у квітні було три хвилі заморозків, що торкнулися навіть більш стійких дерев, таких, як яблуні та груші.

За словами аграріїв, у деяких місцевостях України стовпчики термометра вночі опускалися до -6 та -7 градусів морозу. При цьому, чимало плодових дерев і кущів уже розпустили свої пагони й навіть почали цвісти. А бджоли активно працювали над запиленням. Найбільша кількість скарг була від садівників Вінницької області. Також, це відчула поруч і сусідня Молдова.

Фермери пояснили, які фрукти та ягоди в Україні не витримали весняних заморозків
Фермери пояснили, які фрукти та ягоди в Україні не витримали весняних заморозків

Крім того, що померзлі “квіточки” дерев просто можуть не принести ніяких плодів, це також може вплинути на те, що фрукти та ягоди, які все ж таки виростуть, матимуть інші властивості. Насамперед, такі плоди можуть мати значно менший термін зберігання.

На даний момент відомо, що через ці кілька хвиль заморозків в Україні в 2025 році можуть зафіксувати менший урожай кісточкових фруктів. До такої категорії відносяться черешня, персик, нектарин і абрикоси. По факту, саме смачне й соковите, що буває влітку в нашій країні. Чи дійсно це буде так, покаже час. Адже, рослини мають здатність відновлюватися. Також, якщо самі садівники, навіть після заморозків, почали застосовувати різноманітні стимулятори росту, то бодай якусь частину врожаю вдасться врятувати точно.

Схожі статті

Якщо груша, то калію, якщо морквина – то азоту: городники знають, чому огірки змінюють форму

Огірки на городі можуть набувати абсолютно несподіваних форм. То загнуться гачком, то скрутяться у підкову, то нагадують морквину. За цими ознаками можна визначити, яких елементів бракує городині.

Як виростити моркву розміром з кабачок? На Одещині її поливають цим, а врожай збирають мішками

Щоб морква здивувала солідними розмірами, достатньо внести у землю невелику кількість простого добрива, яке є майже в кожного вдома. Що саме необхідно зробити?

Наша ожина дає врожаї хвилями, бо бабуся купила правильні саджанці: 3 правила, і ягід – море

Чи знаєте ви, що від правильного вибору саджанців залежить врожайність ожини? Щоб кущі засипали господарів в сезон соковитими і смачними ягодами – обирайте саджанці за трьома ознаками.

Кріп висаджую прямо між рядами цього овочу, і ніколи не шкодую: результат завжди 10 із 10

Якщо хочеться, щоб кріп виріс пишним та соковитим, і при цьому приніс користь іншим культурам, розповідаємо, де краще його посадити. Деталі в нашому матеріалі.

У вас ще є час підготуватися: що посадити на пустих грядках у липні – 5 пізніх культур

Липень – не час припинення посадок. У середині літа можна сміливо висаджувати культури, які мають невеликий термін вегетації. Розгляньмо перелік швидкостиглих овочів.

Що не можна висаджувати поруч з огірками? Ці 3 культури полишать вас врожаю у 2025-му

Вважається, що огірки можна посадити у будь-який місяць літа, якщо мета — мати стабільний урожай. Але важливо не помилитися із сусідами для них.