Не думали, що для кращих врожаїв картоплю можна намастити олією? Ось як це робиться

Деякі секретні прийоми вирощування картоплі дійсно відомі лише бувалим городникам, які вже мали можливість перевірити їх ефективність. Розповідаємо, навіщо змащувати картоплю олією.

Про цей прийом знають далеко не всі, і так само багато хто не береться його використовувати. Можливо через те, що це значна зайва робота, а можливо через недовіру до подібних методів. Тим паче, що нині олія може обійтися дуже недешево.

Тим не менш, це може бути цікаво тим дачникам, в яких є олія, що вже не годиться для вживання в їжу.

Тож навіщо городники змащують бульби перед посадкою, і як це допомагає в отриманні хороших врожаїв?

Експерт розповів, навіщо змащувати картоплю олією при посадці

Садівники пояснили, з якої картоплі можна приготувати безцінне добриво на грядки
Експерт розповів, навіщо змащувати картоплю олією при посадці

Перш за все, це непоганий захист від пересихання. Така проблема актуальна на півдні України, де вологість повітря може бути надзвичайно низькою у теплу пору року, а дощів не буває впродовж декількох місяців.

Після змащення на картоплі залишається тонкий шар олії, який запобігає випаровуванню вологи з бульби. Це прекрасний варіант, якщо ґрунт постійно сухий або сама висадка картоплі проводиться у спекотний день.

Окрім того, олія захищає бульби від різних хвороб, так як плівка, що утворюється на їх поверхні ускладнює проникнення спор грибків або бактерій.Але з іншої сторони можуть підключитися бактерії, які навпаки обирають жирне середовище.

З олією також часто змащують різні добрива та стимулятори росту. Таким чином вона відіграє роль такого собі прилипача.

Садівники пояснили, з якої картоплі можна приготувати безцінне добриво на грядки
Експерт розповів, навіщо змащувати картоплю олією при посадці

І наостанок необхідно відмітити, що багато дачників вважає, ніби олія відлякує від себе такого шкідника, як дротяник. Втім, це не доведений метод захисту і доволі суперечливий.

Пам’ятайте, що олія в будь-якому випадку повинна бути нерафінованою, якщо ви збираєтеся з нею працювати, і краще обрати ту, яка дійсно не підходить вам для вживання в їжу, щоб не витрачатися на подібні експерименти.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.