Влітку на Вінниччині “годують” кабачки не добривом, а звичайною крупою – океан врожаю

Потужне добриво для кабачків у Вінницькій області готують не з курячого посліду або магазинних добрив. Городники вигадали новий лайфхак – відібрали пшоно в курочок і зробили з нього поживний настій.

Кабачок – одна із найулюбленіших культур в городників. Його вирощують на багатьох дачних ділянках, але не кожному господареві вдається отримати океан врожаю. Одна з причин цього – у неправильному виборі добрив.

Якісне підживлення кабачків – запорука найщедріших врожаїв. І поки інші використовують в якості добрив коров’як, пташиний послід або компост – “Сенсація” пропонує обирати для цього… розповсюджену крупу.

Звичайне пшоно стане надійним помічником у вирощуванні великих та соковитих кабачків. Головний секрет цього чудо-добрива полягає в тому, що виготовляють пшоно із зерен проса. Злакова культура багата на вітаміни групи В, мінерали та клітковину. В її складі містяться магній, калій, залізо та фосфор, що приносять велику користь кореневій системі та всій овочевій рослині загалом.

Городники Вінниччини розповіли, якою крупою підживити кабачки
Городники Вінниччини розповіли, якою крупою підживити кабачки

Настій із пшона покращить структуру ґрунту і кабачки в ньому будуть почуватись максимально комфортно. Азот – один із найважливіших компонентів для утворення зеленої маси, також міститься в складі пшоняної крупи. До того ж в нього є ще одна “побічна” властивість – це здатність відлякувати комах, які можуть пошкоджувати кореневу систему молодої розсади.

Приготувати настій з пшона для поливу кабачків – простіше простого! Візьміть 1 кг крупи та залийте її 5-ма літрами води. Підготуйте для цього глибоку ємність та залиште в ній воду із пшоном настоюватися на 24 години. Бажано розмістити її в теплому місці.

Зберігати готовий пшоняний настій можна кілька днів. Головне – забезпечити йому гарні умови. Рекомендовано зберігати рідину після настоювання в прохолодному місці. Перед використанням настій проціджують.

Городники Вінниччини розповіли, якою крупою підживити кабачки
Городники Вінниччини розповіли, якою крупою підживити кабачки

Пшоно, що залишилося – можете не викидати. Використайте його, як мульчу для грядок. Або закопайте в ґрунт як додаткове підживлення для овочів.

Кабачки можна удобрювати настоєм із пшона на всіх етапах розвитку – від розсади до плодоношення. Перед поливом настій розводять водою в пропорціях 1:2. Полив рослин здійснюють під корінь, намагаючись, щоб його краплі не потрапили на листя. Ідеальний час для такої роботи – ранок або вечір.

Скористайтесь наведеним рецептом добрива з пшона і кабачки завалять вас врожаями влітку.

Схожі статті

1 склянка на лійку і дині йдуть, наче гриби після дощу: тому на Херсонщині такі врожаї

Якщо кущі добре плодоносять, то немає жодної необхідності висаджувати багато насіння. Як цього досягти у домашніх умовах? Розповідаємо в нашому матеріалі.

Що посіяти після часнику: 3 культури, які дадуть урожай ще до осінніх заморозків у 2025

Не потрібно, щоб земля гуляла після збирання врожаю часнику. До осені далеко, тож встигнете зібрати ще 1 урожай інших культур. Але висаджувати на цьому місці можна далеко не кожну городину.

Як сіяти петунію, щоб квітка точно прижилася? Ось як роблять київські господині у 2025-у

Недарма найпопулярнішою квіткою на ринках є петунія у горщиках, адже попри легкість у догляді, вона не так проста у вирощуванні з насіння. Що ж не так?

Квітів у 2 рази більше, а бджіл — хоч пасіку розводь: цей продукт творить дива з перцем

Щоб отримати дійсно розкішний врожай перців, необхідно подбати про якісне підживлення, адже багатий ґрунт — запорука успіху. Розповідаємо усі тонкощі вирощування.

10 з 10 городників Рівненщини підтверджують: ця обробка зупиняє борошнисту росу на огірках

Якщо помітили на огірковому листі білий наліт, знайте – рослини підхопили грибкову інфекцію. Щоб подібного не трапилося, займайтеся профілактикою борошнистої роси. Вилікувати городину теж можливо.

Як зберегти врожай вишні надовго? Ви робили це все життя неправильно – вистачить ого-го

Вишні з'являються на ринку здебільшого протягом місяця, після чого ми можемо собі дозволити готувати лише з того, що змогли зберегти. А як саме зберігати її правильно?