Каросі – японське явище, що загрожує світу

Поняття «каросі» зародилося в Японії і означає «смерть від перевтоми».

Чому це явище виникло саме в Японії? Японці дуже працьовиті і залежні від думки суспільства. Їм важливо показати всім, що у них все добре.

До того ж у японській культурі і менталітеті закладений страх втратити роботу. Це пов’язано з тим, що після 35 років японцю дуже важко знайти таку ж престижну і добре оплачувану роботу.

Постійна робота є причиною того, що японці живуть не вдома, а у так званих капсульних готелях, де платять за проведений час.

Така «гра на публіку» дуже виснажує і організм не витримує. Це стосується як людей середнього віку, так і молодих. У Японії були випадки, коли батьки подавали в суд на роботодавців через смерть їхніх дітей від перевтоми на роботі.

Японці справді дуже багато працюють, щоб забезпечити собі комфортне життя. Це пояснюється тим, що Японія – країна з високим рівнем життя, який треба собі забезпечувати. З цієї причини у країні дуже багато самотніх людей, що збільшує ризик каросі.

З недавніх пір, щоб зменшити смерть від роботи, керівництво великих компаній наймають спеціальну людину, яка приходить у певний час наприкінці робочого дня і виганяє співробітників з офісу. А оскільки японці  не звикли йти раніше, ніж начальник, то першим виганяють з офісу саме його.

У Японії навіть є правило, якщо співробітники сплять вдень на роботі, отже вони втомилися. А це означає, що вони хороші працівники.

Співробітник японського офісу спить на роботі
Співробітник японського офісу спить на роботі

У країнах Західної Європи про таке явище і поняття знають лише в контексті Японії, але це не означає, що у тих країнах немає подібних проблем. У західному світі люди теж бояться втратити роботу і показати, що у них проблеми. Але там є можливість взяти відпустку або попрацювати віддалено, якщо втомилися. Якщо є проблеми, піти до психіатра чи поговорити з друзями. А якщо втратили роботу, є можливість перейти на фріланс або знайти віддалену роботу.

Незважаючи на відмінності у культурі, менталітеті і вихованні каросі загрожує всім. Фактично, це такий вид вигорання і не важливо від чого.

Схожі статті

Заблукав у Тихому Океані: 61-річний перуанський рибалка 90 днів не був на суші. Що з ним зараз?

Перуанський рибалка повернувся додому після 90 днів перебування у відкритому океані. Як почувається чоловік зараз і про що розповів після дивовижної подорожі? Читайте подробиці у нашому матеріалі.

Як стати ідеальним кандидатом і отримати візу в США: 5 порад, щоб не “пролетіти” з документами

Що потрібно знати, щоб 100% отримати візу в США. Ці поради слід дотримуватися обов'язково, якщо не хочете "пролетіти" з документами. Також, відомо, які аспекти є найважливішими в цьому процесі.

Дар’я Білодід поцілувала Бреда Пітта: після розлучення з Анджеліною Джолі прийняв цей поцілунок

24-річна українська дзюдоїстка Дарʼя Білодід похвалилася спільним фото із Бредом Піттом. Спортсменці вдалося цьомкнути голлівудського актора в щічку. Дивіться світлини в нашому матеріалі.

Подорож у часі: літак з пасажирами вилетів в 2025 році, а приземлився в 2024 — як це можливо?

Чи можливо зустріти Новий рік, а потім — повернутись у минуле? Досвід пасажирів одного з транстихоокеанських авіарейсів свідчить, що це можливо. Розповідаємо читачам "Сенсації" їх дивовижну історію.

Пташенята королівського пінгвіна вперше побачили кішку. Кумедне відео зустрічі двох світів

В соціальних мережах набрало популярності відео з пташенятами королівського пінгвіна, які мешкають на Фолклендських островах. Малюки вперше в житті побачили кішку і їхня реакція була кумедною.

Чому в неділю в Польщі не працюють магазини: щоб ходили не в торгові центри, а до церкви

По неділях у Польщі вже 6 років поспіль зачинені всі торгівельні магазини. Для цього був ухвалений Закон, який підписав президент. Тож тепер, люди по неділям мають відвідувати церкви.