Мало хто знає, але найменш корисною для здоров’я є прісноводна риба, що мешкає у мілководних струмках, ставках, річках та озерах — тилапія. Дуже рідко ця риба водиться в солонуватій воді. Ця риба є однією з найгірших риб для здоров’я людини. Не дивлячись на те, що тилапія є дуже бюджетною рибою, доступною (її можна придбати всюди) та має нейтральний смак, її корисність неабияк поступається іншим видам риби. Також, дієтологи ще й назвали кілька причин того, чому саме цю рибу не бажано мати в своєму раціоні постійно.
В першу чергу, тиляпія містить забагато омега-6 жирних кислот. Це в рази більше, ніж омега-3. Понаднормове вживання таких кислот призводить до виникнення запалень у організмі, що можуть спричинити серцево-судинні захворювання, артрит та навіть рак. У більшості випадків тиляпію вирощують на фермах, на яких використовують корми низької якості (хочуть менше вкладатися, а прибуток мати більший). Більше того, додають в їх годування ще й антибіотики та хімікати. Це роблять з профілактичною метою, щоб риба не хворіла. Але це призводить до накопичення токсичних речовин у самому м’ясі.
Ще одна причина не вживати цю рибу — низька поживна цінність в ній. Якщо кількість омега-6 в ній переважає (це не добре), то кількості омега-3 навпаки, замало (і це теж погано). Таких поживних речовин, які є в тому ж лососі, скумбрії чи в сардинах, у тиляпії немає. А тому, вона є менш корисною для серця та мозку. Але найголовніше, що від тиляпії варто відмовитися саме через шкідливий процес її вирощування. В її м’ясі можуть накопичуватися навіть такі важкі метали, як ртуть.