Парацетамол – пігулка, яка блокує відчуття небезпеки

Коли мучить головний біль чи чуєшся знесиленим від недомагання, мимоволі рука тягнеться до пігулки. Зазвичай, це знеболювальне, у складі якого є парацетамол. Але, чи знаєте, що він приховує?

Цікаві дослідження провели вчені з Національного університету штату Огайо на чолі з Алексіс Ківні.

Вони вирішили дослідити чи активна речовина парацетамолу, який є у складі майже 600 різних медикаментів впливає й на емоції пацієнтів? В експерименті взяло участь 150 студентів, половині з яких давали допустиму у лікуванні дозу препарату – 1000 міліграм парацетамолу, іншій половині - медикаменти плацебо без активної речовини.

Студенти гралися у компютерну гру – надували кульки. З кожним наступним збільшення кульки можна було отримати віртуальну втнагороду. Але, якщо кулька луснула, то гравець втрачав усе. Дослідження полягало у тому, щоб зясувати, до якої міри студенти готові ризикувати, щоб кулька не луснула.

Інший дослід, за допомогою низки стандартизованих запитань і завдань, мав на меті проаналізувати сприйняття ризику. При цьому піддослідні мали оцінити різні активності за критерієм їхньої ризикованості.

Можливий вплив парацетамолу
Можливий вплив парацетамолу

Результат був більше очікуваний, ніж несподіваний: ті, хто приймали парацетамол, відчували менше страху та негативних емоцій, коли кулька збільшувалася і могла луснути. Так само парацетамол пригнічував відчуття страху, змушував людей відчувати менше негативних емоцій, коли вони думали про ризиковану поведінку.

З цього випливає, що люди, які регулярно приймають парацетамол не тільки блокують біль, але й пригнічують відчуття небезпеки і ризику.

З оглядуна те, що в США препарати з парацетамолом і сам парацетамол продається без рецепту і його приймають майже 25% населення, це може мати суттєвий вплив на суспільство.

Особливо це небезпечно в контексті COVID-19. Заражені люди можуть легковажніше ставитися до зустрічей з іншими людьми й до можливості їх інфікувати.

 

Схожі статті

1 дешевий продукт із раціону може стати ключем до 100-річного ювілею – секрет всіх довгожителів

Довгожителі як ніхто знають, які продукти потрібно вживати, щоб бути здоровими - який 1 інгредієнт може прибавити вам роки, якщо його їсти на регулярній основі?

5 продуктів, які допомагають виспатися: їх можна і треба їсти на ніч – “дієта” від безсоння

Багато людей мають проблеми зі сном, але в їхніх силах їх подолати - внесіть ці 5 продуктів до вашого щоденного раціону, щоб нормально засинати не прокидатись посеред ночі.

Простий тест на старість: експерти назвали вправу, яка покаже реальний вік та рівень здоров’я

Цей популярний тест, який складається з двох простих вправ, допоможе перевірити ваш стан здоров'я, а також визначити реальний вік. Мільйони людей із усього світу вже встигли його пройти.

Викиньте ці чашки: з якого посуду не можна пити чай і каву – організм вам не “подякує”

Ніхто не задумується про те, чи має влеике значення, з якого посуду ви їсте та п'єте різні напої, а дарма - з яких чашок не можна пити чай і каву?

Марина Боржемська розповіла, як прості кроки змінюють ваше тіло та здоров’я – всього 10 хвилин

Зірковий фітнес-тренер Марина Боржемська розповіла про найпростіший спосіб підтримки здоров'я та активності на високому рівні. Що відбувається в організмі з кожним пройденим кроком?

Секрет довголіття від 95-річного лікаря: що він їсть щодня для міцного здоров’я і молодості

Більшість людей впевнена, що здоров'я залежить від фізичної активності. Але насправді значно більше вирішує харчування. Тож що варто їсти, аби навіть в старості залишатися енергійними та бадьорими?