Парацетамол – пігулка, яка блокує відчуття небезпеки

Коли мучить головний біль чи чуєшся знесиленим від недомагання, мимоволі рука тягнеться до пігулки. Зазвичай, це знеболювальне, у складі якого є парацетамол. Але, чи знаєте, що він приховує?

Цікаві дослідження провели вчені з Національного університету штату Огайо на чолі з Алексіс Ківні.

Вони вирішили дослідити чи активна речовина парацетамолу, який є у складі майже 600 різних медикаментів впливає й на емоції пацієнтів? В експерименті взяло участь 150 студентів, половині з яких давали допустиму у лікуванні дозу препарату – 1000 міліграм парацетамолу, іншій половині - медикаменти плацебо без активної речовини.

Студенти гралися у компютерну гру – надували кульки. З кожним наступним збільшення кульки можна було отримати віртуальну втнагороду. Але, якщо кулька луснула, то гравець втрачав усе. Дослідження полягало у тому, щоб зясувати, до якої міри студенти готові ризикувати, щоб кулька не луснула.

Інший дослід, за допомогою низки стандартизованих запитань і завдань, мав на меті проаналізувати сприйняття ризику. При цьому піддослідні мали оцінити різні активності за критерієм їхньої ризикованості.

Можливий вплив парацетамолу
Можливий вплив парацетамолу

Результат був більше очікуваний, ніж несподіваний: ті, хто приймали парацетамол, відчували менше страху та негативних емоцій, коли кулька збільшувалася і могла луснути. Так само парацетамол пригнічував відчуття страху, змушував людей відчувати менше негативних емоцій, коли вони думали про ризиковану поведінку.

З цього випливає, що люди, які регулярно приймають парацетамол не тільки блокують біль, але й пригнічують відчуття небезпеки і ризику.

З оглядуна те, що в США препарати з парацетамолом і сам парацетамол продається без рецепту і його приймають майже 25% населення, це може мати суттєвий вплив на суспільство.

Особливо це небезпечно в контексті COVID-19. Заражені люди можуть легковажніше ставитися до зустрічей з іншими людьми й до можливості їх інфікувати.

 

Схожі статті

Як адаптуватися до переведення часу і розбудити дитину в садочок чи школу: 5 ефективних порад

Ці поради допоможуть вам і вашим дітям швидше та легше прилаштуватися до переведення стрілок годинників. Ви зможете розбудити своїх дітей, як у дитячий садочок, так і в школу.

Скільки потрібно ходити щодня, щоб худнути? Поради фітнес-тренерів для жінок 40+

Виявляється, що для досягнення ідеальної фігури не обов'язково записуватися в тренажерний зал. Достатньо просто ходити. Але невже все так просто? Скільки саме потрібно проходити за день?

6 весняних порад від тренера “Зважених та щасливих”: ідеальний час для змін

Зірковий тренер популярного проєкту про схуднення Марина Боржемська дала кілька корисних порад, які допоможуть перезавантажитися. Весна ідеальний час для змін!

Як пити каву і не старіти? Прийом, який роздратує виробників косметики – і креми не потрібні

Навколо хороших та поганих властивостей кави вже давно ходить багато розмов. Хтось виступає за її вживання, хтось проти. В чому ж головна таємниця даного продукту?

Довгожителі знають, скільки треба ходити щодня, щоб бути “вічно молодим”: не 10 тисяч кроків

Не секрет, що потрібно в день проходити певну кількість кроків, щоб підтримувати своє здоровʼя та форму в тонусі - яка цифра є найбільш оптимальною?

Не все радянське – погане: секрет довголіття із бджолиним пилком – за 1 місяць очищує судини

Навіть, якщо щось здається старомодним, або радянським, це не означає, що воно не має користі. Бджолиний пилок – це перевірений часом засіб, який допоможе очистити організм та зміцнити серце.