Що не так в Україні з тестуванням на Covid-19?

Теоретично, усе мало би бути просто: 1. Ви виявили у себе всі ознаки захворювання на коронавірус; 2. Ви звертаєтеся до свого сімейного лікаря і записуєте виклик; 3. Лікар відвідує вас і дає скерування на безкоштовне лабораторне обстеження. А що на практиці?

На практиці, кожний третій пацієнт змушений звертатися по допомогу у приватну лабораторію.

Із соціальних мереж дізнаємося, що у переважній більшості лікарі попереджають, що з проходженням тестування доведеться чекати близько двох тижнів. А потім ще три дні на результат. За такий період, практично, людина або вмирає, або одужує.

У чому ж причина цих черг?

Майже усі керівники обласних Лабораторних центрів МОЗ скаржаться на критичну нехватку персоналу: об’єми роботи зростають у геометричній прогресії до зростання у країні кількості хворих. Іншою причиною є те, що сімейні лікарі не заповнюють у скеруванні графу «пріоритетність», і через це також спричиняють надмірне завантаження лабораторій.

Роман Павлів, керівник ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України, не приховує, що часом сімейні лікарі роблять це свідомо, пропихаючи «своїх» на безкоштовне тестування.

Причиною того, що на результат потрібно чекати аж три дні є та сама проблема кадрів. «Велика кількість зразків потребує реєстрації. А це трудомісткий процес», – пояснює Наталія Гопко, в.о. директора Обласного лабораторного центру, головний санітарний лікар Чернівецької області.

Мама й донечка – на обстеження

Олександр Ігнатенков, заступник директора Миколаївського обласного лабораторного центру, керівник обласного штабу з ліквідації наслідків НС зізнався, що трапляються неякісні реагенти, через що роботу доводиться зупиняти. Навіть таке.

Майже усі державні лабораторії виконують ще платні тестування. Вони коштують удвічі дешевше, ніж у приватній – в районі 700-900 грн. Це вже швидше, але все одно зо три дні потрібно чекати. На платній основі в державних лабораторних центрах тестують осіб, які хочуть достроково перервати самоізоляцію. Звертаються за такою послугою й люди, які виїздять за кордон, у країни, які вимагають в українців “свіжих” ПЛР-тестів на коронавірус.

То, виходить, державні лабораторні центри просто заробляють гроші? А МОЗу до цього байдуже? А, можливо, й ще гірше? Можливо, вони тихо натякають: «Не прогавте, це ваш час».

Щось мені стало моторошно, бо я ще не хворіла.

Схожі статті

Новини здоров’я: вчені провели лабораторне дослідження – у кліщів є “улюблена” група крові

Дуже довго вчені не могли зрозуміти, за якими саме алгоритмами працює природа кліщів, з якими ми так не хочемо зіштовхуватися у повсякденному житті.

Корисніша за лосося, дешевше за скумбрію: дієтологи назвали рибу №1 для здоров’я

Її можна знайти майже в кожному магазині, і коштує вона зовсім небагато. Але дієтологи називають цю рибу однією з найцінніших. У ній багато білка та корисних жирів. Ідеальне харчування на кожен день.

Сироп від кашлю можна знайти в лісі, але йти по нього слід уже зараз: до 1 червня

Цей засіб повністю натуральний, а зберігати його можна у погребі чи в холодильнику. Зробити зараз, а користовуватися протягом усієї осені та зими. Їсти можуть навіть діти!

Шкода, замаскована під користь: 3 рослинні олії, які не варто купувати навіть зі знижкою

Деякі рослинні олії тільки здаються хорошими. А насправді від них не те що користі для здоров'я немає, а деколи навіть навпаки. Дієтологи розповіли про те, які види олії краще обходити стороною.

Правила гігієни, про які ніхто не знає: чи обов’язково митися щодня, щоб бути чистими?

Чи потрібно людині митися щоденно? Дехто вважає, що обов'язково, та всіляко дотримується цього. Інші ж впевнені, що це зайве. Тож спеціалісти пояснили, як необхідно робити насправді.

Смачний натуральний чай із полуничного листя: 3 причини заготовити його на зиму

Мабуть, у світі нема людей, які б не пили чай. Але не всі знають, що його можна не купувати, а робити самостійно. Причому він буде навіть смачнішим та ароматнішим, ніж магазинні.