Буває, навіть добре виспавшись і відпочивши, людина все-одно відчуває втому і сонливість весь день. В такому випадку причину постійного бажання спати потрібно шукати не в звичайній втомі після робочого дня, а в менш очевидних речах.
Медики називають кілька причин сонливості, які непомітно крадуть вашу енергійність і бадьорість.
Сидячий спосіб життя
Регулярні фізичні навантаження – це чудовий спосіб бути енергійним протягом дня, а ось їхня повна відсутність працює таким самим чином, але вже зовсім в інший бік, приводячи до сонливості і відчуття постійної втоми. Тому якщо ви більшу частину свого дня проводите сидячи, не забувайте робити перерви хоча б на легку зарядку (а краще на повноцінне тренування), щоб протягом робочого дня вас не хилило на сон.
Медикаменти
Багато лікарських препаратів викликають сильну сонливість, а так як інструкції до ліків читають далеко не всі і не завжди, то про цей побічний наслідок своїх звичних таблеток багато хто просто не підозрює. Уважно вивчайте інструкції до ліків, які приймаєте регулярно. Можливо, що саме через них ви відчуваєте себе вареним овочем в будь-який час доби, і вам варто придбати інший препарат або переглянути дозування.
СонливістьХронічний стрес
Стан хронічного стресу і нервового напруження настільки виснажує організм, що відчувати себе бадьоро й енергійно просто неможливо. З тих ситуацій, які змушують вас постійно відчувати стрес, необхідно виходити, інакше вони так і будуть продовжувати тягнути з вас всі життєві соки. Подумайте, що саме у вашому житті часто викликає напругу і стрес, і спробуйте знайти спосіб позбутися від цього. Можливо, відразу ж раз і назавжди виключити з життя головний негативний фактор не вийде, але варто хоча б спробувати і почати рухатися в напрямку вирішення проблеми.
Брак вітамінів і мікроелементів
Нестача в організмі магнію, заліза, або вітаміну D часто дає про себе знати сонливістю, безсиллям і апатією. Але не варто відразу ж мчати пити вітамінні комплекси, спочатку необхідно здати аналізи і переконатися, що вам справді не вистачає вітамінів і мікроелементів.
Нестача калорій
Можливо, вас часто хилить на сон тому, що вашому організму банально немає звідки брати енергію через нестачу калорій. Щоб сформувався дефіцит калорій не обов’язково постійно сидіти на жорстких дієтах, досить в стані завантаженості роботою і справами пропускати сніданок або обід, а то і всі прийоми їжі за день.