П’ятниця, 26 Лютого, 2021

6 способів швидко позбавитися від хропіння

Нічне хропіння заважає не тільки людям поруч, а й нам самим. Це порушує спокійний сон, наше тіло не може повністю відновитися, і ми прокидаємося вранці сонними.

Ця неприємна проблема знайома як чоловікам, так жінкам. За статистикою, кожна третя людина хропе, причому, чим старша людина, тим більша ймовірність наявності у неї цієї проблеми. Хропіння заважає, дратує, викликає проблеми зі сном у оточуючих і є небезпечним для здоров’я людини, що хропе.

Розглянемо кілька порад, які можуть допомогти перестати хропіти або хоча би хропіти менше.

Змініть положення в ліжку

Сон на спині змушує нас хропіти – язик і м’яке піднебіння блокують вільний потік повітря. Щоб цього не сталося, краще завжди спіть на боку.

Повітря має бути вологим, а не сухим

Недостатньо вологе повітря в кімнаті сушить горло і стравохід, що посилює хропіння. Щоб перестати хропіти, їх слід добре змочити. Можна купити спеціальний зволожувач повітря або просто налити воду в якусь посудину і дати їй випаруватися природним чином. Можна додати в воду кілька крапель олії евкаліпта.

Позбавтеся від зайвої ваги

Надмірна вага і ожиріння збільшують хропіння. Безпосередньою причиною є жирова тканина, яка накопичується в зоні шиї. Коли ми спимо, це звужує дихальні шляхи і викликає хропіння. Якщо ви схуднете навіть на кілька кілограм, то хропітимете набагато менше.

Хропіння
Хропіння

Відмовтесь від куріння і алкоголю

Лікарі рекомендують відмовитися від алкоголю і куріння безпосередньо перед сном – оптимально, не менше ніж за 3 години до сну. Також варто обмежити їх споживання протягом дня.

Алкоголь сильно розслабляє м’язи, через що горло ще більше стискається під час сну, а сигарети подразнюють слизові оболонки носа і горла і викликають легку закупорку дихальних шляхів (нежить, набряк, мокрота).

Очистіть ніс

Люди з закладеним носом починають дихати вночі ротом, що дуже часто викликає гучне хропіння. Так що варто очищувати ніч перед сном.

Поміняйте простирадла

Хропіння часто є результатом алергічної реакції. Якщо у вас є проблеми з іншими алергіями, можливо, вам також варто змінити постільну білизну на антиалергічну.

Поділіться статтею

Українські зірки

Оля Фреймут, Катя Осадча та інші знаменитості, за яких не червоніють свекрухи: хто з зірок добра господиня

Чи можна бути зіркою та займатися хатніми справами? Виявляється, так! Дивіться у нашому топі у кого це вдається з легкістю.
Легендарні зірки

Вітас, Слава Камінська, Ніна Матвієнко та Оля Полякова: зірки, які продемонстрували космічний голос на сцені

Талант - головна запорука успіху на сцені, хто б там що не говорив! Дізнайтеся, яким діапазоном володіють знаменитості.
Леся Нікітюк

Леся Нікітюк вперше заговорила про свою свекруху та показала, чим збирається честувати: справжня господиня

Леся Нікітюк ще в інтерв'ю Дмитру Гордону нещодавно жалілася, що не має пари, а сьогодні вже показала, чим збирається вражати свекруху. Подробиці далі.
Мами зірок, які залишилися у селі, поки їх діти живуть у розкоші

Вони живуть у розкоші, а їх мами залишилися жити в бідноті: Олег Винник, Віктор Павлік, Ані Лорак та інші

З якої причини багаті знаменитості полишили своїх матерів у селі та злиднях?

Популярне

Останні новини