Ця неприємна проблема знайома як чоловікам, так жінкам. За статистикою, кожна третя людина хропе, причому, чим старша людина, тим більша ймовірність наявності у неї цієї проблеми. Хропіння заважає, дратує, викликає проблеми зі сном у оточуючих і є небезпечним для здоров’я людини, що хропе.
Розглянемо кілька порад, які можуть допомогти перестати хропіти або хоча би хропіти менше.
Змініть положення в ліжку
Сон на спині змушує нас хропіти – язик і м’яке піднебіння блокують вільний потік повітря. Щоб цього не сталося, краще завжди спіть на боку.
Повітря має бути вологим, а не сухим
Недостатньо вологе повітря в кімнаті сушить горло і стравохід, що посилює хропіння. Щоб перестати хропіти, їх слід добре змочити. Можна купити спеціальний зволожувач повітря або просто налити воду в якусь посудину і дати їй випаруватися природним чином. Можна додати в воду кілька крапель олії евкаліпта.
Позбавтеся від зайвої ваги
Надмірна вага і ожиріння збільшують хропіння. Безпосередньою причиною є жирова тканина, яка накопичується в зоні шиї. Коли ми спимо, це звужує дихальні шляхи і викликає хропіння. Якщо ви схуднете навіть на кілька кілограм, то хропітимете набагато менше.
ХропінняВідмовтесь від куріння і алкоголю
Лікарі рекомендують відмовитися від алкоголю і куріння безпосередньо перед сном – оптимально, не менше ніж за 3 години до сну. Також варто обмежити їх споживання протягом дня.
Алкоголь сильно розслабляє м’язи, через що горло ще більше стискається під час сну, а сигарети подразнюють слизові оболонки носа і горла і викликають легку закупорку дихальних шляхів (нежить, набряк, мокрота).
Очистіть ніс
Люди з закладеним носом починають дихати вночі ротом, що дуже часто викликає гучне хропіння. Так що варто очищувати ніч перед сном.
Поміняйте простирадла
Хропіння часто є результатом алергічної реакції. Якщо у вас є проблеми з іншими алергіями, можливо, вам також варто змінити постільну білизну на антиалергічну.