Субота, 6 Березня, 2021

Які маски найкраще захищають від коронавірусу: дослідження вчених

Американські вчені протестували найпопулярніші захисні маски і розповіли, які з них насправді захищають, а які лише відіграють роль аксесуару.

Дослідники із Університету Дьюка провели ряд досліджень над масками і виявили, якими можна користуватись, а які краще залишити дома. Результати їх досліджень було опубліковано в журналі Science Advances.

З початком пандемії та контролем за носінням засобів індивідуального захисту, з’явився і дефіцит на ці засоби. Тому у продажі з’явилась велика кількість альтернативних масок, зокрема саморобних. Учені взяли до уваги 14 найпопулярніших типи захисник масок і провели дослідження. Яким чином вони перевіряли їх ефективність? Все просто: учені розприскували через тканину аерозолі, а потім за допомогою лазера і мобільної камери фіксували кількість викидів, що надходять у навколишнє середовище під час розмови. А для повної точності робили це приблизно десяток разів.

Які захисні маски виявились найефективніші?

Захисні маски
Захисні маски

Серед протестованих масок найкращий результат показали аксесуари типу N95, які щільно прилягають до обличчя. “Переможцями” виявились не всі моделі, а лише ті, у яких відсутній вбудований клапан. При дослідах вчені виявили, що маски з клапанами наражають людей на ще більшу небезпеку.

Хорошим результатом можуть похвалитись і хірургічні респіратори та маски з комбінованих матеріалів. Вони забезпечують додаткову фільтрацію від навколишніх вірусів.

А тепер поговоримо про маски, які провалились при випробуванні. Це тканинні пов’язки і бандани. А флісові маски, які зазвичай використовують бігуни, приносять ще й шкоду для здоров’я. Вони блокують краплі слини і сприяють їх фрагментації. Простіше кажучи, слина може розбитись на більш дрібнішу і краще переноситись по повітрю і ще гірше — переносити вірус. Учені зазначили, що такі маски можуть бути ефективними тільки проти вихлопних газів та пилу, але від вірусу не захистить ні вас ні оточуючих.

Поділіться статтею

Оля Полякова

Кліпмейкер Герман Нєнов розповів своє враження від роботи з Олею Поляковою: “Важка артилерія”. Всі подробиці

Олю Полякову вважають головною скандалісткою шоу-бізнесу, проте, якою насправді є жінка у роботі - знають лише одиниці.
Легендарні зірки

Чим живе і як виглядає 66-річна Валюха зі “Сватів” та чи планує акторка далі продовжувати кар’єру у серіалі

Тетяна Кравченко - справжня жінка-атмосфера. Її роль Валентини у серіалі "Свати" стала найяскравішою.
Борис Мойсеєв

Борис Мойсеєв вперше показав фото після перенесеної хвороби: скривлена посмішка та притиснута до себе рука

Борис Мойсеєв колись займав роль головного епатажника пострадянського простору. Втім, роки дали по собі знати. Артист серйозно хворів.
Камалія

Камалія кардинально змінила імідж: позбулася розкішного волосся та приховала перші зморшки на обличчі

Найбагатша співачка Україні показала фото з незвичним для неї образом. Нумо подивимося, як змінилася Камалія.

Популярне

Останні новини