Запаморочення та головокружіння: лікарі розповіли про можливі причини

Якщо людина здорова і не має жодних відхилень, то запаморочення трапляються рідко і зазвичай мають природні причини. Але якщо головокружіння відвідують досить часто, варто задуматися про візит до лікаря, адже це може бути сигналом про серйозні порушення.

Розповідаємо, які природні причини цього неприємного симптому можуть бути, а також, які тривожні сигнали подає нам організм через запаморочення.  

Природні причини запаморочення  

Дуже різке і швидке переміщення. Зазвичай ми втрачаємо відчуття рівноваги при різких поворотах чи нахилах або при прискореному бігу та ходьбі. Це може викликати цілком природне запаморочення.  

Надмірні стреси. Якщо людина перебуває у стресовій ситуації, відбувається викид адреналіну в кров. Через це підвищується тиск і починає паморочитись голова. 

Голод. До запаморочення можуть призвести великі перерви між прийомами їжі, неповноцінне харчування або невеликі перекуси протягом дня.  

Ще одна причина запаморочення — шкідливі звички, наприклад, куріння або спиртне. Після їх вживання може закрутитись голова, адже вони містять шкідливі речовини, що впливають на стан судин головного мозку.  

Отже, якщо запаморочення приносять дискомфорт у ваше життя, краще відмовитись від вище перерахованих причин, які зазвичай його викликають.  

Причина запаморочення, які викликані порушеннями в організмі  

Запаморочення

Захворювання вестибулярного апарату або вертиго. Це серйозне захворювання, яке на ряду із головокружінням викликає нудоту, появою холодного поту і різкі перепади тиску. 

Мігрень. Якщо людина відчуває шум у вухах, нудоту, ріжучу біль в голові, не може переносити занадто гучні звуки і яскравого світла — це основні симптоми хвороби.  

Ще одна причина запаморочення — отит. Це запальний процес у вусі, який проявляється не лише різким болем, але і запамороченням.  

Порушення слуху або зору. Через різні хвороби або ж вікові зміни у роботі слуху та зору можуть викликати втрату рівноваги і як наслідок — запаморочення.  

Остеохондроз. Головні симптоми цього захворювання — болі в спині, порушення рухливості шиї, та шум у вухах. Це у свою чергу викликає головокружіння.  

Для того, щоб встановити причину запаморочення та пройти лікування, варто звернутись до лікаря та обстежитись.  

Схожі статті

Тренуюся зранку, а худну протягом всього дня: 5 ефективних вправ для швидкого схуднення

Не потрібно ніяких абонементів в спортзал і складних тренувань. Є кілька легких вправ, якими можна "увімкнути" процес схуднення з самого ранку. Підійдуть навіть тим, хто не любить спорт.

У 10 разів корисніша за гречку: дієтологи назвали кашу, яку варто їсти щоденно

Про цю кашу чули майже всі, але купують її одиниці. Хоча її користь для здоров'я величезна. Вона містить поживні речовини, яких не вистачає у весняному раціоні.

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.