Що робити з надмірною роздратованістю: поради психолога

З роздратованістю зустрічався кожен. Але досить часто така поведінка може сигналізувати про серйозні захворювання. Розповідаємо, що означає дратівливість та як з нею боротись.

Що таке роздратованість 

Досить часто такий стан ми скидаємо на поганий настрій. Дратівливість може монотонно супроводжувати людину протягом певного часу. У цей час ми говоримо, що нам просто “все дратує”. У такому стані люди не чекають нічого хорошого і все що стається, сприймається через призму злості та роздратування.  

З цим станом люди зустрічаються досить часто, але він не несе шкоди, тільки якщо не починає заважати повсякденному життю.  

Які причини роздратованості 

Цей стан можна поділити на дві групи: психологічні і фізіологічні. До першої групи можна віднести серйозні психологічні стани, які вже потребують уваги лікарів, і тимчасовий стрес, який може пройти сам по собі. До другої групи відносяться недолік сну і діабет, незбалансоване харчування і зубний біль. Це можуть бути абсолютно різні стани, включаючи гормональні порушення.  

У такому випадку варто самостійно поспостерігати за своїм станом, щоб йти до лікаря з потрібною інформацією.  

Роздратованість
Роздратованість

Як боротись з роздратованістю самостійно 

У першу чергу спеціаліст попросить вас розповісти який спосіб життя ви ведете, як харчуєтесь та які препарати приймаєте, адже дратівливість може бути побічним ефектом від прийому ліків. Тому перед візитом спробуйте самі дати відповідь на ці питання, можливо саме у них криється причина. До того ж, поганий сон також може бути причиною роздратованості. У такому випадку потрібно виправити цей момент вашого життя.  

Досить часто лікарі радять вести щоденник емоцій і харчування, тренування і часу сну. Так ви зможете структурувати свій стан і виправити моменти, які не входять до норми. До того ж, ці замітки можна показати спеціалісту, щоб він міг дати оцінку.  

Якщо ви перебуваєте у стані надмірної дратівливості, намагайтесь притриматись такої інструкції:  

  • Дихайте з акцентом на довгий видих. Це допомагає швидко розслабитися. 
  • Відволікайтесь на щось. Намагайтесь сфокусувати свої думки на іншому.  
  • Скиньте свої емоції. Відійдіть в сторону, де вас ніхто не побачить і почує та прокричіть свої емоції, порвіть папір, тощо.  
реклама

Поділіться статтею

Вагітна Лілія Ребрик з круглим животом заговорила про майбутнє поповнення

Вагітна Лілія Ребрик з круглим животом заговорила про майбутнє поповнення: “Так мало потрібно для щастя”

Вагітна Лілія Ребрик заінтригувала мережу новим знімком та розповіддю, яка може бути натяком на її чергову вагітність. Телеведуча заговорила про жіноче щастя і вдало приховала животик на знімку, який прикріпила до запису. Усі деталі читайте в статті.
Віра Брежнєва та Костянтин Меладзе

Віра Брежнєва та Костянтин Меладзе переїхали в розкішні київські апартаменти за мільйон доларів (ФОТО)

Віра Брежнєва та її продюсер Костянтин Меладзе таємно одружилися в 2015 році. За їхніми словами, вони не грали пишне весілля, а просто розписалися в одному з європейських міст та влаштували романтичну вечерю. Зараз подружжя вирішило переїхати з Москви до Києва, де купили розкішні апартаменти.
Церковне свято 21 жовтня

Церковне свято 21 жовтня: що можна і не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці – традиції, прикмети

Найважливіше свято сьогодні відзначає наша церква. Шануємо та згадуємо маму Христа - Пречисту Діву Марію, яка теж явилася на землю, як звістка про силу Господню. Дізнайтеся, як правильно справити 21 жовтня, чи потрібно дотримуватися посту і йти до храму.
Ольга Сумська з донькою Антоніною Паперною

Старша донька Ольги Сумської Тоня Паперна зізналася, чому не хоче повертатися до України, де у неї вся рідня

Старша донька Ольги Сумської від актора Євгена Паперного, Антоніна, вже декілька років живе в Москві. Там дівчина зустріла своє кохання та народила двох доньок. До України вона не планує повертатися. За зізнанням Тоні, у неї навіть немає зараз змоги часто прилітати в гості до сім'ї.
Як виглядає кохання всього життя Наталі Могилевської

Як виглядає кохання всього життя Наталі Могилевської: не одружився і покинув покинув з розбитим серцем

У житті відомої української співачки Наталі Могилевської було багато чоловіків, але тільки один зміг підкорити її серце. Саме його вона називає найбільшим коханням і саме його згадує з трепетом у серці. Усі деталі про їхні стосунки читайте далі у нашій статті.

Популярне

Останні новини