П’ятниця, 18 Червня, 2021

4 причини хронічної втоми і як з нею боротись: поради лікарів

Якщо до кінця дня ви відчуваєте втому — це абсолют нормально. Але якщо втома і апатія переслідує з обіду або навіть ранку — це проблема і може говорити про серйозні захворювання. Розбираємось, у чому причина.

Причина хронічної втоми 1: брак вітаміну В12 

Якщо ви постійно відчуваєте втому — можливо це брак важливих поживних речовин. Однак, якщо ви правильно харчуєтесь, то не потрібно запасатись всіма можливими вітамінними комплексами. Лікарі говорять, що частіше за все постійну втому викликає нестача вітаміну В12. Він підтримує нервову систему, відповідає за метаболізм клітин і бере участь в процесі засвоєння амінокислот. Тому, якщо В12 в організмі не вистачає — знижується кількість еритроцитів, а це призводить до анемії, що у свою чергу дає хронічну втому та занепад сил.  

Для вирішення цієї проблеми варто дізнатись по аналізу крові рівень цього вітаміну і додати в свій раціон більше риби або м’яса, або ж придбати вітаміни.  

Причина хронічної втоми 2: нестача вітаміну D 

Цей вітамін дуже важливий для правильної роботи серця і нервової системи. До того ж, він підтримує імунітет і бориться з інфекціями і вірусом. Деякі лікарі вважають, що до дефіциту вітаміну D може призвести хвороби дихальних шляхів, застуда і пневмонія. Щоб відновити баланс вітаміну, краще додати у свій раціон більше печінки, риби і яєць. До того ж, варто більше часу проводити на вулиці піл сонячними променями, за допомогою яких утворюється вітамін.  

Хронічна втома
Хронічна втома

Причина хронічної втоми 3: проблеми щитовидної залози 

У такому випадку знижується активність щитовидної залози, яка не виробляє достатньої кількості гормонів, що у свою чергу порушує обмін речовин. Ця проблема більше прослідковується у жінок і виявити її можна тільки за допомогою ендокринолога. Для виправлення цієї проблеми варто звернутись до лікаря, щоб він назначив правильне лікування.  

Причина хронічної втоми 4: збій у роботі кишечника 

Робота кишечника безпосередньо впливає на здоров’я і самопочуття, тому що в ньому знаходиться багато імунних клітин. До того ж, там знаходяться багато корисних бактерій, які відіграють важливу роль у правильній роботі внутрішніх систем. У такому випадку варто проти обстеження у лікаря і здати аналізи, щоб знати у чому саме проблема роботи кишечника.  

Поділіться статтею

Тіна Кароль

Тіна Кароль не втрималася на сцені: завалилася на танцорів прямо під час пісні. Підіймали під обидві руки

Тіна Кароль 15 років радує українців піснями, але і у зірки такого масштабу бувають казуси на сцені.
Прощаються з Григорієм Чапкісом

Похорон Григорія Чапкіса: хто з зірок проводжає легенду паркету в останню путь і чому місце прощання змінили

Легендарного танцюриста не стало на 91 році життя. Похорон Григорія Чапкіса зібрав знаменитостей та політиків.
Андрій Шевченко

Хто оточує Андрія Шевченко: все, що відомо про дружину та чотирьох дітей тренера збірної України по футболу

0
Тренер збірної України з футболу, а також зірка київського "Динамо" Андрій Шевченко в звичайному житті люблячий чоловік і турботливий багатодітний батько.
Алла Пугачова, Максим Галкін та двійнята

Максиму Галкіну — 45. Як двійнята Ліза і Гаррі привітали зіркового батька та що йому подарувала Пугачова?

Сьогодні самий відомий гуморист на пострадянському просторі святкує прекрасну дату — 45 років.

Популярне

Останні новини