4 причини хронічної втоми і як з нею боротись: поради лікарів

Якщо до кінця дня ви відчуваєте втому — це абсолют нормально. Але якщо втома і апатія переслідує з обіду або навіть ранку — це проблема і може говорити про серйозні захворювання. Розбираємось, у чому причина.

Причина хронічної втоми 1: брак вітаміну В12 

Якщо ви постійно відчуваєте втому — можливо це брак важливих поживних речовин. Однак, якщо ви правильно харчуєтесь, то не потрібно запасатись всіма можливими вітамінними комплексами. Лікарі говорять, що частіше за все постійну втому викликає нестача вітаміну В12. Він підтримує нервову систему, відповідає за метаболізм клітин і бере участь в процесі засвоєння амінокислот. Тому, якщо В12 в організмі не вистачає — знижується кількість еритроцитів, а це призводить до анемії, що у свою чергу дає хронічну втому та занепад сил.  

Для вирішення цієї проблеми варто дізнатись по аналізу крові рівень цього вітаміну і додати в свій раціон більше риби або м’яса, або ж придбати вітаміни.  

Причина хронічної втоми 2: нестача вітаміну D 

Цей вітамін дуже важливий для правильної роботи серця і нервової системи. До того ж, він підтримує імунітет і бориться з інфекціями і вірусом. Деякі лікарі вважають, що до дефіциту вітаміну D може призвести хвороби дихальних шляхів, застуда і пневмонія. Щоб відновити баланс вітаміну, краще додати у свій раціон більше печінки, риби і яєць. До того ж, варто більше часу проводити на вулиці піл сонячними променями, за допомогою яких утворюється вітамін.  

Хронічна втома
Хронічна втома

Причина хронічної втоми 3: проблеми щитовидної залози 

У такому випадку знижується активність щитовидної залози, яка не виробляє достатньої кількості гормонів, що у свою чергу порушує обмін речовин. Ця проблема більше прослідковується у жінок і виявити її можна тільки за допомогою ендокринолога. Для виправлення цієї проблеми варто звернутись до лікаря, щоб він назначив правильне лікування.  

Причина хронічної втоми 4: збій у роботі кишечника 

Робота кишечника безпосередньо впливає на здоров’я і самопочуття, тому що в ньому знаходиться багато імунних клітин. До того ж, там знаходяться багато корисних бактерій, які відіграють важливу роль у правильній роботі внутрішніх систем. У такому випадку варто проти обстеження у лікаря і здати аналізи, щоб знати у чому саме проблема роботи кишечника.  

реклама

Поділіться статтею

Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.
Мартиновська зізналася, що не може обрати між Хіменесом-Браво та Ярославським

Мартиновська зізналася, що не може обрати між Хіменесом-Браво та Ярославським: на МастерШеф любовний трикутник

Відома українська кулінар Ольга Мартиновська зізналася, що не воліє відмовлятися від жодного зі своїх колег і припустила можливість стосунків втрьох.

56-річний Віктор Павлік покинув молоду дружину у складний для неї час з малюком на руках: Катя вже збирає валізи

Молода дружина Віктора Павліка, яка зараз знаходиться з ним на горнолижному курорті і повідомила про події, які сталися з її сім'єю під час відпочинку.
Дружина Романа Сасанчина розповіла про другу вагітність

Дружина 19-річного переможця Голосу країни Романа Сасанчина розповіла про другу вагітність: “Хоче ще хлопчика”

Майже місяць тому молодий український виконавець Роман Сасанчин став батьком вперше. Його дружина Іванна активно веде власний блог і розповіла в ньому про плани на план. вагітність.
Молодший брат Софії Ротару поскаржився на зірку, яка кинула його в бідноті

Молодший брат Софії Ротару поскаржився на зірку, яка кинула його в бідноті і не спілкується з ним: “В неї все є!”

Молодший брат Софії Ротару поспілкувався з журналістами та розповів правду про його старшу сестру, яка живе в Конча-Заспі. На що поскаржився чоловік?

Популярне

Останні новини