Вчені назвали приховану небезпеку коронавірусної хвороби в легкій формі

Науковці з Бразилії провели дослідження, результати якого свідчать про те, що легкий перебіг коронавірусної хвороби небезпечніший, ніж вважалося раніше.

Навіть легка форма COVID-19 може завдати значної шкоди організму хворого і призвести до негативних наслідків в майбутньому. Люди, які перехворіли коронавірусною хворобою, мають великий ризик появи в них в хвороби Альцгеймера і Паркінсона.

До такого висновку дійшла група бразильських вчених, які оприлюднили результати свого дослідження в електронній науковій бібліотеці medRxiv.

В цьому великому дослідженні взяли участь понад 60 науковців з університету Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу і Національної лабораторії біологічних наук.

Дослідники виявили, що COVID-19  спричиняє загибель нейронів в корі головного мозку хворого.

Це стосується навіть тих людей, які перенесли коронавірусну хворобу в легкій формі. Вчені припускають, що це стосується навіть тих осіб, які не мали виразних симптомів хвороби і не звертався за медичною допомогою.

Причиною загибелі в головному мозку нейронів є низький рівень насичення киснем крові.

Досі ніхто в науковому світі не розглядав наслідки коронавірусу в такому плані і не припускав, що нейрони в корі головного мозку теж можуть зазнавати впливу вірусу.

Медики спостерігали за великою групою людей, у яких коронавірусна хвороба проходила у легкій формі. Пізніше вони заявили, що вірус таки вражає астроцити – клітини мозку, які відповідають за насичення нейронів і за зв’язки між ними.

Коли зазнають пошкодження астроцити, в корі мозку пацієнта запускаються незворотні зміни, які можуть викликати процес атрофії деяких його ділянок.

Коронавірус

Так, в групі людей, що взяли участь в експерименті, медики зафіксували негативний симптом атрофії ділянок, які відповідають за зміну настрою людини.

Деякі люди скаржилися на неприємні симптоми навіть через кілька місяців після того, як вилікувалися від коронавіруса. Пацієнти відчували регулярно головні болі, сонливість, у них погіршувалася пам’ять, пропадав нюх і смак, іноді з’являлися судоми, яких до коронавірусної хвороби не було.

Те, що дані симптоми проявляються у пацієнтів, в яких коронавірусна хвороба протікала в легкій формі, викликає занепокоєння вчених.

Адже атрофія деяких ділянок людського мозку – це прямий шлях до різноманітних небезпечних захворювань. В майбутньому в таких людей може розвинутися хвороба Паркінсона, Альцгеймера, і шизофренія.

Схожі статті

1 дешевий продукт із раціону може стати ключем до 100-річного ювілею – секрет всіх довгожителів

Довгожителі як ніхто знають, які продукти потрібно вживати, щоб бути здоровими - який 1 інгредієнт може прибавити вам роки, якщо його їсти на регулярній основі?

5 продуктів, які допомагають виспатися: їх можна і треба їсти на ніч – “дієта” від безсоння

Багато людей мають проблеми зі сном, але в їхніх силах їх подолати - внесіть ці 5 продуктів до вашого щоденного раціону, щоб нормально засинати не прокидатись посеред ночі.

Простий тест на старість: експерти назвали вправу, яка покаже реальний вік та рівень здоров’я

Цей популярний тест, який складається з двох простих вправ, допоможе перевірити ваш стан здоров'я, а також визначити реальний вік. Мільйони людей із усього світу вже встигли його пройти.

Викиньте ці чашки: з якого посуду не можна пити чай і каву – організм вам не “подякує”

Ніхто не задумується про те, чи має влеике значення, з якого посуду ви їсте та п'єте різні напої, а дарма - з яких чашок не можна пити чай і каву?

Марина Боржемська розповіла, як прості кроки змінюють ваше тіло та здоров’я – всього 10 хвилин

Зірковий фітнес-тренер Марина Боржемська розповіла про найпростіший спосіб підтримки здоров'я та активності на високому рівні. Що відбувається в організмі з кожним пройденим кроком?

Секрет довголіття від 95-річного лікаря: що він їсть щодня для міцного здоров’я і молодості

Більшість людей впевнена, що здоров'я залежить від фізичної активності. Але насправді значно більше вирішує харчування. Тож що варто їсти, аби навіть в старості залишатися енергійними та бадьорими?