Вчені назвали приховану небезпеку коронавірусної хвороби в легкій формі

Науковці з Бразилії провели дослідження, результати якого свідчать про те, що легкий перебіг коронавірусної хвороби небезпечніший, ніж вважалося раніше.

Навіть легка форма COVID-19 може завдати значної шкоди організму хворого і призвести до негативних наслідків в майбутньому. Люди, які перехворіли коронавірусною хворобою, мають великий ризик появи в них в хвороби Альцгеймера і Паркінсона.

До такого висновку дійшла група бразильських вчених, які оприлюднили результати свого дослідження в електронній науковій бібліотеці medRxiv.

В цьому великому дослідженні взяли участь понад 60 науковців з університету Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу і Національної лабораторії біологічних наук.

Дослідники виявили, що COVID-19  спричиняє загибель нейронів в корі головного мозку хворого.

Це стосується навіть тих людей, які перенесли коронавірусну хворобу в легкій формі. Вчені припускають, що це стосується навіть тих осіб, які не мали виразних симптомів хвороби і не звертався за медичною допомогою.

Причиною загибелі в головному мозку нейронів є низький рівень насичення киснем крові.

Досі ніхто в науковому світі не розглядав наслідки коронавірусу в такому плані і не припускав, що нейрони в корі головного мозку теж можуть зазнавати впливу вірусу.

Медики спостерігали за великою групою людей, у яких коронавірусна хвороба проходила у легкій формі. Пізніше вони заявили, що вірус таки вражає астроцити – клітини мозку, які відповідають за насичення нейронів і за зв’язки між ними.

Коли зазнають пошкодження астроцити, в корі мозку пацієнта запускаються незворотні зміни, які можуть викликати процес атрофії деяких його ділянок.

Коронавірус

Так, в групі людей, що взяли участь в експерименті, медики зафіксували негативний симптом атрофії ділянок, які відповідають за зміну настрою людини.

Деякі люди скаржилися на неприємні симптоми навіть через кілька місяців після того, як вилікувалися від коронавіруса. Пацієнти відчували регулярно головні болі, сонливість, у них погіршувалася пам’ять, пропадав нюх і смак, іноді з’являлися судоми, яких до коронавірусної хвороби не було.

Те, що дані симптоми проявляються у пацієнтів, в яких коронавірусна хвороба протікала в легкій формі, викликає занепокоєння вчених.

Адже атрофія деяких ділянок людського мозку – це прямий шлях до різноманітних небезпечних захворювань. В майбутньому в таких людей може розвинутися хвороба Паркінсона, Альцгеймера, і шизофренія.

Схожі статті

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.

Як адаптуватися до переведення часу і розбудити дитину в садочок чи школу: 5 ефективних порад

Ці поради допоможуть вам і вашим дітям швидше та легше прилаштуватися до переведення стрілок годинників. Ви зможете розбудити своїх дітей, як у дитячий садочок, так і в школу.