Багаторазові полотняні маски носять досить багато людей. Однак, близько 85% людей, які носять такі маски, перуть їх неправильно, а 15% не очищають зовсім, свідчать результати дослідження.
Чим загрожує така поведінка, і як правильно потрібно обробляти засоби захисту, експерти розповіли виданню Daily Mail.
Відповідно до звіту Наукової консультативної групи з надзвичайних ситуацій, наразі існує мало доказів того, наскільки ефективне прання проти коронавірусу. І все-таки фахівці рекомендують обробляти полотняні маски в такий спосіб. Прати їх при цьому варто не раз на день, а після кожного застосування.
Захисна маскаНеобов’язково кожен раз використовувати пральну машинку, досить ручного прання, можливо, з використанням засобу для миття посуду. Таких засобів повинно бути мінімум два, використовувати їх варто по черзі, зазначає викладач молекулярної мікробіології в Університеті Плімута доктор Тіна Джоші.
Як відомо, більшість засобів для чищення ефективні і при досить низьких температурах. Їхні ферменти руйнують захисну оболонку вірусу, діючи як 70% спиртові антисептики. Завдяки ручному пранню і низьким температурам маска прослужить довше.
Якщо ж маска використовується протягом всього дня, можна розпорошувати на її зовнішній бік дезінфікуючий розчин.
Експерти підкреслюють, що тканинні маски поступаються одноразовим, адже в останніх використовується кілька шарів, зовнішній з яких покритий спеціальним хімічним складом. Такі маски не можна використовувати кілька разів і тим більше прати. В крайньому випадку можна розпорошувати на них спирт.