Поширені помилки при лікуванні COVID-19 вдома: ці речі небезпечні для життя

Алгоритм поведінки при COVID-19: коли робити тест, як поводитися при лікуванні вдома і як лікуватися точно не варто.

Поруч з нами відбуваються жахливі речі — хтось захворів на роботі і то, мабуть, коронавірус, в під’їзді сусід з температурою проїхався з вами в ліфті, а в маршрутці навпроти півгодини злісно кашляли без маски.

Ви відчуваєте недомагання, слабкість, ось здається вже і температура почала зростати, що це — невже COVID-19?

Що робити і як бути?

В жодному випадку не потрібно панікувати. Немає жодного сенсу бігти здавати тести на наявність збудника SAR-CoV-2, якщо ви вважаєте, що заразилися кілька годин тому, або навіть декілька днів.

Хвороба має інкубаційний період. Тривалість якого — мінімум 5-ть діб, максимум — 14 діб.

В середньому, за спостереженнями лікарів, 7-10 діб.

Коронавірус
Коронавірус

Лише після закінчення інкубаційного періоду ви можете дізнатись, чи захворіли насправді. І лише тоді, електронними засобами повідомляєте сімейного лікаря. Якщо сімейного лікаря немає — викликаєте швидку медичну допомогу. Їздити і здавати тести самостійно не варто.

Допустимо, діагноз підтверджено. В залежності від тяжкості вас або відправляють в стаціонар, або ви лікуєтесь вдома.

Як лікуватись вдома?

По перше, жодних антибіотиків! Антибіотики вірусні захворювання не лікують! Однак, антибіотики сприяють появі резистентних форм бактерій, перед котрими будуть безсилі останні покоління антибактеріальних медичних препаратів і ви ризикуєте померти внаслідок супутніх ускладнень.

Температуру до +38,5 С не збиваємо! Віруси і бактерії гинуть за підвищеної температури, тому організм за мільйони років еволюції виробив цю методику самостійного захисту — не заважайте йому. Якщо температура вище і тримається — викликайте швидку.

Жодних противірусних засобів вживати не треба. Досвід лікування хворих на COVID-19 доводить, що антивірусні препарати роблять імунітет сильнішим. В свою чергу, збудник хвороби сам по собі завдає невеликої шкоди, однак здатний викликати надмірну реакцію імунної системи. І в цьому криється небезпечна особливість вірусу SAR-CoV-2. Імунна система, помічаючи ушкоджені легені, починає їх агресивно знищувати. Таким чином, позбавляючи пацієнта надії на одужання.

Викиньте всілякі імуностимулятори. Ехінецея, мед, БАД-и, тощо — підвищують імунітет. Наслідок — вище.

Викиньте інтерферони та індуктори інтерферонів. Причина та сама: стимулювання імунітету — знищення власних клітин — летальний випадок.

Не лежіть постійно на спині. Частіше перевертайтесь на живіт. Це дозволить краще провентилювати нижні відділи легень і сприятиме відходженню мокротиння.

Не зловживаємо засобами від кашлю. Вони продукують збільшення вироблення мокротиння і таким чином поглиблюють задишку.

Ефективність ібупрофена не доведена. ВООЗ не рекомендує використовувати цей препарат для лікування симптомів COVID-19.

Що рекомендується?

Рекомендується пити якомога більшу кількість теплої рідини, що дозволить виводити токсини з організму. Також варто в міру рухатись для збільшення вентиляції легень.

На 6-7 день пройти рентген для визначення ступеня пошкодження легеневої тканини.

Будьте здорові і використовуйте засоби індивідуального захисту!

Схожі статті

Просто додай це у шампунь: глянцеве волосся без посічених кінчиків гарантовано. Салонний догляд вдома

Мати шикарне волосся, наче з обкладинки, — це мрія багатьох людей. Комусь пощастило отримати його від народження, а для когось це щоденна тинанічна робота.

Чому не можна стригти самого себе: народні прикмети, пов’язані з волоссям, та їх пояснення

Стрижка волосся – це завжди особливий момент для кожної людини. Переважно зробити зміни в зачісці наважуються в якийсь із доволі складних періодів життя.

Шкіра, як шовк: поради від українських та голлівудських зірок – Дорофєєва, Полякова, Еністон, Йохансон та інші

Знайти дієвий метод догляду за шкірою для досягнення ідеального результату — завдання не з простих. Втім українські та голлівудські зірки поділились своїми робочими лайфхаками.

Секрет розкішної фігури: фіналістка “Холостяка-12” Саша Мудра поділилася рецептом протеїнових коктейлів

Українські зірки та учасники телевізійних шоу хочуть мати здоровий та привабливий зовнішній вигляд. Фіналістка "Холостяка-12" Саша Мудра поділилася рецептом смачних протеїнових коктейлів.

Місячний календар стрижок на лютий 2023: сприятливі дні для зміни зачіски, щоб волосся росло як у Мішиної

Хоча б раз у своєму житті кожна дівчина наважувалась на зміни у зовнішності користуючись місячним календарем. Який може підказати, що станеться з волоссям та з вашими справами, якщо підстригтися у певну дату.

Просто додай це у шампунь: блискуче волосся без посічених кінчиків як у Ксенії Мішиної гарантовано

Боротьба за здорове та сяюче волосся іноді може бути виснажливою. Красуні віддають шалені суми для того, щоб мати шевелюри, як у голівудських зірок. Але чи можна обмежитися домашніми методами?

Просто додай це у шампунь: блискуче і гладке волосся без посічених кінчиків гарантовано – є у кожній аптеці

Перукарі розкрили секрет, як отримати гладеньке волосся без посічених кінчиків, не витративши на це всю зарплатню. Який копієчний засіб купити в аптеці, щоб отримати шевелюру, як у рекламі?

5 способів позбутися від сухості рук восени: провідні експерти розповіли, як вирішити проблему сухої шкіри рук

Осінь – дуже складний період для адаптації організму, особливо жіночого. Оскільки різко змінюється температура повітря і стається авітаміноз, аби запобігти цьому, можна і навіть потрібно пити вітаміни. Але сухість рук від цього нікуди не дінеться, тому експерти дали дієві поради.

Як освітлити волосся у домашніх умовах без фарби і порошку: елементарний спосіб від стилістів зіркових салонів

Волосся кольору блонд не виходячи з дому більше не здається міфом. Дізнайтесь, як освітлити волосся без перукарів, фарб та порошків, щоб отримати зачіску своєї мрії далі у матеріалі.