Середа, 23 Червня, 2021

Вчені назвали страшні факти про ковбасу: це дуже небезпечно

Всесвітня організація охорони здоров'я прирівнює вживання ковбаси за наслідками завданої людському організму шкоди до куріння тютюну та вживання алкоголю.

Любите ковбаску? Сиру чи смажену, варену чи копчену, сосиски, сардельки тощо. Багато родин в Україні віддають перевагу готовим напівфабрикатам, спокушаючись тим, як швидко і легко вони готуються, економлячи час та забезпечуючи апетитний вигляд за столом.

Однак, один лише вигляд, запах та смак не дають жодного уявлення про якість самого продукту в умовах засилля хімічних консервантів, добавок, реагентів, котрими щедро фарширують ці м’ясні продукти.

І чи справді те, що ми звикли вважати м’ясним — містить м’ясо?

Всесвітня організація охорони здоров’я ще в 2015-у році виступила з офіційним застереженням щодо небезпеки вживання ковбас, сосисок, сардельок та інших подібним чином оброблених напівфабрикатів, прирівнявши їх за наслідками завданої людському організму шкоди до куріння тютюну та вживання алкоголю.

З того часу, щороку, експерти ВООЗ продовжують підтверджувати наявну небезпеку і закликають людство та виробників зупинити поширення цих “продуктів”.

Що представляє собою стандартна сосиска чи шматок вареної ковбаси?

Від 15 до 30 відсотків фаршу складає так звана м’ясна продукція. Це, фактично, відходи переробки туш — хрящі, виварки з кісток у вигляді желе, перемелені шкіра та інші, невживані в нормальному вигляді частини, порошок з перемелених кісток, жир, тощо.

Іншу, значно більшу частину продукту складають добавки у вигляді продуктів переробки сої, крохмаль, нітрати, крупа манки, борошно, підфарбовувачі, сіль, консерванти і т.д.

Для забезпечення нормальної густини і консистенції в дешеві сорти ковбас додають пальмову олію. Під час повторної обробки ці рослинні жири перетворююсь в трансжири.

Ковбаса
Ковбаса

Трансжири в організмі людини збільшують кількість “поганого” холестерину, гарантовано призводять до атеросклерозу судин, ішемічної хвороби, інсультів, інфарктів, хвороб печінки, цукрового діабету 2-го типу і т.д. Нервові клітини втрачають здатність ефективно передавати сигнали, в’язкість крові суттєво збільшується, серце працює неритмічно і зі збоями — це все наслідки вживання трансжирів, котрі в дешевих сортах ковбас і сосисок трапляються в неймовірно великих кількостях.

Можливо, вживання дорогих ковбас є прийнятним?

Нормальною вважається ковбаса, в якій є хоча би 60 % мяса, однак така ковбаса в масових маркетах трапляється на прилавках рідко і великого попиту не має. Крім того, нормальна ковбаса не може зберігатись довше, аніж 2 доби. Тому в напівфабрикати виробники щедро домішують силу-силенну хімічних консервантів, що самі по собі є канцерогенами, а при варінні, обсмаженні чи іншій тепловій обробці канцерогенність цих речовин в сотні разів зростає. Саме тому рак кишківника є цілком традиційною хворобою тих, хто полюбляє всілякі ковбаси та сосиски, навіть з дорогих сегментів ринку.

Варто запам’ятати, що ковбаси, сосиски та інші подібні напівфабрикати не є джерелом білка та не є нормальною їжею для людського організму. Саме тому, заклики фахівців з охорони здоров’я щодо зменшення споживання цих небезпечних продуктів є гучними, обгрунтованими і наполегливими та до них варто прислухатись, аби зберегти власне здоров’я.

Поділіться статтею

Мама Вєрки Сердючки Інна Білоконь

У мами Вєрки Сердючки з’явився зять: дочка Інни Білоконь потрапила на камеру під час поцілунків з нареченим

0
Доросла дочка мами Вєрки Сердючки Інни Білоконь опублікувала в соціальних мережах романтичне фото зі своїм обранцем.
Співачка Йолка

Хто оточує співачку Йолку: чоловіки і таємні діти зірки, яких вона так старанно ховає від камер папараці

0
Відома співачка Йолка рідко ділиться подробицями особистого життя. Проте, в силу популярності деякі факти з її біографії все ж стали надбанням громадськості.
Ані Лорак на піку своїєї ваги та зараз

З товстушки в худишку: як народна улюблениця Ані Лорак виглядала на піку своєї ваги, коли їй зрадив Мурат

0
Відома українська співачка Ані Лорак залишалася улюбленицею публіки в будь-якому іміджі, та навіть в своїй максимальній вазі.
Головний герой статті. Як це сталося

Звичайна жителька Харкова знайшла під ліжком дорослого пітона: звідки він узявся та яка доля на нього чекає?

Навряд чи хтось очікує побачити у себе під ліжком пітона, але й таке стається.
Настя Каменських

Настя Каменських порадувала прихильників ранковим фото: округлий животик натякає на новий етап у житті

Настя Каменських давно не підігрівала чутки про свою вагітність, але цього разу фото з верхнього ракурсу видало її з головою.

Популярне

Останні новини