Учені назвали зайві органи людини: без них можна нормально жити

Багато хто знає про копчик, як рудиментарний орган в організмі людини, але насправді, таких органів досить багато. В процесі еволюції деякі органи людського організму втратили своє первісне значення – ці рудименти були необхідні для добування їжі і захисту від небезпек хижого навколишнього середовища, а зараз непотрібні. Якби не вони, Чарльз Дарвін навряд чи зміг би довести існування загального предка людини і мавпи.

Третє віко – прозора або напівпрозора оболонка, яка забезпечує зволоження очного яблука і його захист. Повноцінна перегородка добре розвинена у рептилій, птахів і акул. У людини вона перетворилася в складку у внутрішньому куті ока.

Ще одним рудиментом органу зору є епікантус. Така складка є відмінною рисою представників монголоїдної раси. Деякі вчені припускають, що епікантус з’явився для адаптації людини в умовах сильного холоду і вітру. Рудимент також захищає орган зору від пилу, піску і дії відбитого від снігової поверхні світла.

Мурашки по шкірі
Мурашки по шкірі

Чоловічі соски є справжньою загадкою для вчених. Навіть Дарвін не зміг розгадати причину їхньої необхідності мужчинам, якщо у них немає розвинених молочних залоз. Ці органи не можуть зникнути, так як в ході еволюції вони пропадають і у чоловіків, і у жінок.

У давнину, коли тіло людини було покрито густішим шаром волосся, у організму існував специфічний механізм для зменшення тепловіддачі. «Шерсть» піднімалася дибки завдяки піломотроному рефлексу, що допомагало менше замерзати. Зараз існує велика кількість теплого одягу, яка замінює дію густого волосяного покриву, але коли людина мерзне musculus arrector pili все ж забезпечує цей механізм, і на шкірі з’являються «мурашки».

Деякі рудименти все-таки виконують деякі функції, хоча досить незначні.

До таких належить «апендикс». Цей відділ товстої кишки насправді часто запалюється і, якщо його видалити, не буде ніяких негативних наслідків, але все ж помилковою є думка про його непотрібність. У стінці апендикса є безліч лімфоїдних фолікулів, які є частиною імунної системи.

Копчик – людський хвіст. Хоч його і вважають рудиментом, він все ж виконує важливі функції. До верхнього відділу куприка прикріплюються зв’язки і м’язи, які важливі для нормального функціонування органів малого таза. Також він призначений для опори і перерозподілу фізичного навантаження.

Вушні м’язи раніше були необхідні для того, щоб краще чути і швидше реагувати на загрозу. Зараз вони вже зовсім не потрібні.

Схожі новини