Холодець — традиційна страва родинних свят та застілля. Готують його із мʼяса свинини, курки, яловичини або індички). Мʼясо розкладають по порціях та заливають зверху насиченим бульйоном в якому воно варилося.
Потім холодець залишають застигати і він набуває желеподібного стану. Слід заздалегідь ознайомитись з умовами зберігання страви, щоб вона передчасно не зіпсувалась. “Сенсація” розповість, чи можна заморожувати холодець і як довго його зберігати.
Терміни зберігання холодцю залежать від кількох факторів. Зокрема, мають значення такі критерії, як температура, інгредієнти в складі та умови зберігання.
Готовий холодець радять тримати в холодильнику при 0 +6 градусах. Строк зберігання – до 10-15 діб. В аналогічних температурних умовах можна зберігати магазинний холодець з курки або індички. Щоправда, строк збільшується до 30 діб. Звісно, за умови закритої упаковки. Після відкриття магазинний холодець зберігають не довше 12 годин.
Холодець домашнього приготування зберігають в холодильнику максимум 3 доби. Також готовий продукт можна заморозити в морозильній камері. В температурних умовах до -18 градусів цей продукт може зберігатися протягом 2-4 місяців.
Якщо ви заздалегідь запланували приготувати багато холодцю — то можете заморозити його. Робити цю процедуру можна один раз, а заморожувати повторно після розморожування не варто. Адже це погіршить текстуру та смак страви.
Щоб заморозити холодець правильно — слід дотримуватись декількох простих кроків.
По-перше, холодець потрібно зварити та дати йому охолонути. Якщо зварили холодцю забагато, то спочатку розділіть мʼясо на окремі порції, попередньо витягнувши його із бульйону.
Нарізати мʼясо невеличкими шматочками та розкласти по фасувальних пакетах. Також можна запакувати його у харчову плівку.
Коли бульйон охолоне – його розливають по окремих пластикових контейнерах. Зверху закривають кришкою.
Пакети із мʼясом та контейнери із бульйоном краще підписати, щоб не забути точну дату заморозки.
Помістити контейнери та пакети в морозильну камеру.
Як варіант, холодець можна взагалі не розділяти на складові. Достатньо просто охолодити, накрити зверху щільною кришкою та поставити до морозильної камери.
Щодо розморозки холодцю, то тут також важливо дотримуватись певних кроків. Якщо ви заморожували мʼясо та бульйон окремо — то розморожування проводьте за наступною інструкцією.
Спочатку перекладіть мʼясо із морозилки на поличку холодильнику. Воно повинно розморозитися.
Далі розкласти мʼясо по скляних контейнерах. Пластикові для цього не підходять, адже вони зіпсуються від гарячого бульйону.
Заморожений бульйон дістають зі морозильної камери та перекладають в окрему каструлю. На повільному вогні довести його до кипіння. Бульйон не повинен бути мутним.
Мʼясо в контейнерах залити бульйоном та дати йому охолонути. Поставити заготовки до холодцю у холодильник, щоб вони добре охолонули.
Якщо ж холодець був заморожений цілком – каструлю потрібно поставити на повільний вогонь. Покласти в неї заморожений холодець. Дочекатись, поки він повністю розтане.
Отриманий бульйон розлити по тарілках або ж скляних контейнерах та поставити у холодильник – щоб він добре застиг.