Секрет довголіття від 95-річного лікаря: що він їсть щодня для міцного здоров’я і молодості

Більшість людей впевнена, що здоров'я залежить від фізичної активності. Але насправді значно більше вирішує харчування. Тож що варто їсти, аби навіть в старості залишатися енергійними та бадьорими?

Напевно, будь-яка людина хотіла б жити не просто довго, а також якісно. А для цього необхідні гарне самопочуття, міцне здоров’я та хороший щоденний запас енергії. На жаль, навіть в молодості цього не завжди вистачає. Що вже казати про старість? Та все ж є люди, які навіть після 80 бігають так, наче їм трішки за 30. Генетика? Не обов’язково. Важливим є також спосіб життя!

Напевно, ви одразу подумали про спорт. Але ні, радити його ми не будемо. По-перше, правило “чим більше, тим краще” з ним не працює. Надмірні тренування шкодять, а не допомагають. По-друге, для здоров’я важливий не спорт, а фізична активність в цілому. Якщо ви щоденно багато гуляєте чи ваша робота передбачає багато ходьби, замість ліфта обираєте сходи, а замість доставки — самостійний похід до магазину, то ніякого додаткового спорту вам не потрібно. Хіба що він приносить задоволення, тоді до спорту можна відноситися просто, як до одного з хобі.

Дієтологи розповіли про важливість спорту для здоров'я
Дієтологи розповіли про важливість спорту для здоров’я

Та значно важливішим є раціон. Навіть під час схуднення 80% результату залежить саме від того, що людина їсть, а не скільки вона тренується. З’їсти забагато калорій простіше, ніж відпрацювати таку ж кількість в тренажерному залі. Та й калорії ці бувають різними: корисними, не дуже та зовсім навпаки. Довголіття забезпечують продукти з першої категорії.

Дуже важливо їсти багато ягід, зелених овочів, горіхів, куркуми, імбиру та аналогічних спецій. В них міститься багато антиоксидантів, які сповільнюють передчасне старіння клітин. Але це не єдина їхня перевага. Також антиоксиданти корисні для серця та судин. Та й імунітет буде вам за них вдячний. А тому перелічені продукти додайте у свій щоденний раціон.

Дієтологи розповіли, що варто їсти для здоров'я, краси та молодості
Дієтологи розповіли, що варто їсти для здоров’я, краси та молодості

Також у ньому мають бути вітаміни та мінерали. Але не оті баночки, які чомусь людей все частіше призначають собі самостійно. Ні, харчові добавки здоровій людині не потрібні! Мова про продукти з високим вмістом вітамінів та мінералів. Молочні, риба, зелень, бобові та інші — ось, що вам треба. Саме в них міститься багато кальцію, жирних кислот, вітаміну D тощо.

А що робити зі шкідливим? Не їсти тепер до кінця життя? Зовсім ні. Але від найбільш шкідливого радимо відмовитися зовсім. Що краще: їсти щотижня картоплю фрі протягом 30 років або ж куряче філе з гречкою протягом 50? Інші шкідливі речі можна собі іноді дозволяти, але дуже мало. А ще краще готувати їх вдома з якісних продуктів. Ті ж бургери можуть бути не лише смачнішими, але й кориснішими, ніж з якоїсь незрозумілої доставки.

Схожі статті

Простий тест на старість: експерти назвали вправу, яка покаже реальний вік та рівень здоров’я

Цей популярний тест, який складається з двох простих вправ, допоможе перевірити ваш стан здоров'я, а також визначити реальний вік. Мільйони людей із усього світу вже встигли його пройти.

Викиньте ці чашки: з якого посуду не можна пити чай і каву – організм вам не “подякує”

Ніхто не задумується про те, чи має влеике значення, з якого посуду ви їсте та п'єте різні напої, а дарма - з яких чашок не можна пити чай і каву?

Марина Боржемська розповіла, як прості кроки змінюють ваше тіло та здоров’я – всього 10 хвилин

Зірковий фітнес-тренер Марина Боржемська розповіла про найпростіший спосіб підтримки здоров'я та активності на високому рівні. Що відбувається в організмі з кожним пройденим кроком?

Яка має бути температура в лазні для отримання максимальної користі: все не так просто

Правильний температурний режим відіграє ключову роль у досягненні максимальної користі від походу до лазні. Експерти пояснили, який має бути баланс між комфортом, безпекою та користю.

Ці 5 звичок за сніданком можуть викликати втому на весь день: час позбутися їх

Деякі звички за сніданком можуть непомітно виснажувати організм, позбавляючи його енергії та продуктивності. Розуміння цих помилок допоможе уникнути почуття втоми.

Чому взимку хочеться спати і не хочеться нічого робити: одна з цих 5 причин – точно про вас

Кілька порад того, що робити, якщо взимку постійно хочеться спати. Також, є чітке пояснення того, чому це відбувається. Відповіді на ці питання допоможуть налагодити свій сон і режим.