Що посадити на городі і в саду, якщо ви буваєте на дачі тільки у вихідні: невибагливі культури

Далеко не всім власникам заміських ділянок вдається бувати на дачі весь літній сезон і присвячувати достатньо часу городу. Що можна посадити на грядках у такому разі?

Якщо у вас немає часу з’являтися на дачі протягом тижня і ви приїжджаєте тільки на вихідні, а посадити город і виростити самостійно якісь овочі та ягоди хочеться, то можна звернути увагу на невибагливі культури, які не потребують особливого догляду та вашої присутності.

Досвідчені городники радять обов’язково посадити на дачі ягідні чагарники. Це може бути червона та чорна смородина, ожина, японська айва та малина. Тільки в перший рік після посадки вони можуть вимагати трохи уваги, а в решту часу здатні давати непоганий стабільний урожай без вашої щоденної присутності.

4 прийоми, які допоможуть збільшити врожай малини в кілька разів
4 прийоми, які допоможуть збільшити врожай малини в кілька разів

Наступними у списку – це листові салати, щавель та шпинат. Ці зелені культури абсолютно невибагливі у догляді. Досить доглядати їх раз на тиждень, зате врожай буде постійно. Причому кілька разів на сезон.

Також можна посадити пряні трави такі, як кріп, базилік, петрушку та інші.

Абсолютно не вимагає догляду редис. Він не вимагає додаткових добрив, регулярного поливу з подальшим розпушуванням. Зате кожен свій приїзд на дачу у вихідні ви будете забезпечені смачним свіжим салатом.

Городники розповіли, що покласти до лунки при посадці редиски для врожаю
Городники розповіли, що покласти до лунки при посадці редиски для врожаю

З овочів можна ще вибрати – кабачки та гарбузи. Вони повністю відповідають визначенню – “посадив та забув”. Жодної метушні з розсадою, замочуванням насіння, просто посадили у відкритий ґрунт і чекайте врожаю.

Відмінно показали себе горох, квасоля та боби. Активно поливати їх потрібно лише перший тиждень після появи сходів та момент формування зав’язей. В решту часу просто стежити за дозріванням плодів.

Яка квасоля корисніша: біла або червона
Яка квасоля корисніша: біла або червона

Також до невибагливих культур можна віднести капусту, картоплю, ріпу, кукурудзу, соняшники, цибулю, часник, садову суницю, моркву, буряк.

Схожі статті

Як доглядати за кабачками на грядці, щоб вони не гинули: 5 правил, які потрібно знати садівнику

Кабачки на перший погляд – проста у вирощуванні культура. Багато садівників іноді не помічають, як молоді плоди під пишними кущами псуються та гниють. Розповідаємо, як правильно за ними доглядати.

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.