Помідори тріскаються на стеблах: городники назвали 2 причини, чому це відбувається і що робити

Кожен городник мріє про те, щоб виростити гарний врожай помідорів, яким можна похвалитись перед сусідами. Однак іноді томати тріскаються на стеблах ще недозрілими. Розповідаємо, чому це відбувається.

При посадці помідорів на домашній грядці майже кожен городник мріє про те, щоб вони вродили. Але іноді трапляється таке, що томати під час дозрівання на стеблах тріскаються. Чому це відбувається і чи можна ситуацію виправити? Читайте подробиці далі.

Деякі сорти томатів по мірі дозрівання розтріскуються та стають непривабливими. Звісно, вживати в їжу і тим паче продавати такі овочі не можна. Тому з них роблять сік або готують соуси. То чому ж плоди томатів можуть розтріскуватись? Тут є декілька причин.

В першу чергу це залежить від зміни вологості. Наприклад, в регіоні довгий час панувала посуха і культура припинила рости. Потім припустили дощі або городники вирішили влаштувати кущам томатів рясний полив. Ось такий різкий перепад і може призвести до розтріскування плодів.

Городники розповіли, чому помідори тріскаються на стеблах
Городники розповіли, чому помідори тріскаються на стеблах

Помідори вбирають в себе одразу велику кількість води та тріщать “по швах”. І хоча ця рослина добре пристосовується до посухи, при надмірному поливі томати можуть вкриватись тріщинами.

Щоб цього не сталось, досвідчені городники радять зменшувати частоту поливів – особливо в посушливу погоду. Також треба дотримуватись певних рекомендацій щодо поливів томатів на грядці під час посухи.

Городники радять робити це 2 рази на тиждень, вливаючи під кожен кущ не більш ніж 5 літрів води.

Друга причина, чому помідори можуть розтріскуватись на стеблах – це неправильне внесення добрив. Якщо поживних речовин буде недостатньо, або навпаки – занадто багато, то плоди томатів можуть розтріскатись до того, як дозріють.

Городники розповіли, чому помідори розтріскуються на стеблах
Городники розповіли, чому помідори розтріскуються на стеблах

Тож, щоб помідори не розтріскувались на стеблах – дотримуйтесь правил їхнього вирощування та догляду. Тоді у вас будуть великі шанси, що овочі дозріють і залишаться ціленькими.

Схожі статті

Як доглядати за кабачками на грядці, щоб вони не гинули: 5 правил, які потрібно знати садівнику

Кабачки на перший погляд – проста у вирощуванні культура. Багато садівників іноді не помічають, як молоді плоди під пишними кущами псуються та гниють. Розповідаємо, як правильно за ними доглядати.

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.