Бабуся ніколи не садила картоплю на Великдень і не збирала на Покрову – ось чому

Весна – період проведення активних городніх робіт. Чому наші бабусі ніколи на саджали картоплю на Великдень та не збирали врожай на Покрову? Про це розповідаємо у матеріалі "Сенсації".

Під час посадки картоплі багато українських господарів беруть до уваги не тільки погодні умови, але й релігіозні свята. Зокрема, багатьох городників цікавить питання, чи можна займатись дачними справами у Страстний тиждень та на Великдень.

Насправді ще в наших бабусь існувала прикмета щодо робіт на городі у перед Великоднем та у саме свято Воскресіння Христа. Існує думка, що посаджені перед цим святом культури приживаються набагато краще. Тому саджати наприклад, картоплю на Страсному тижні – можна і треба. Причому проводити ці роботи бажано лише після відвідування церкви, а завершити їх бажано до страсної п’ятниці. Тобто, у Велику Суботу та на Великдень займатись посадкою картоплі вже не можна. Бо виросте вона дрібною і великим врожаєм не порадує.

Чому не можна саджати картоплю на Великдень
Чому не можна саджати картоплю на Великдень

 

Досвідчені городники радять висаджувати картоплю на грядки до Великодня. Якщо вірити народним прикметам, то посаджена після цього свята бараболя виросте маленькою і не вродить.

Особливі народні прикмети існують і щодо збору врожаю. Наші предки вірили, що потрібно усі городні роботи завершити до свята Покрова. Це ж правило стосується і викопування картоплі. За новим календарним стилем Покрова святкують в Україні 1 жовтня. Тому до цієї дати бажано завершити усі роботи на городі чи в саду.

Чому не можна викопувати картоплю на свято Покрови
Чому не можна викопувати картоплю на свято Покрови

Городники намагаються зібрати увесь врожай пізніх культур, як-то морква, капуста або буряк. Адже в день церковного свята працювати не можна, а після Покрови дуже швидко настануть холоди.

Схожі статті

Ці нескладні прийоми дозволять отримати набагато більше малини: чому б не спробувати у 2025 році

Всі ці нескладні прийоми дозволять отримати набагато більший урожай смачних та корисних ягід малини, але є один особливий метод, про який незаслужено забули. Чому б не спробувати його у 2025 році?

Морква, горох, часник і салат: що поєднує ці культури – неприйняття добрива, яке завдає шкоди

Ці культури однаково не переносять одне із найпопулярніших серед садівників та городників недорогих органічних добрив, яке може зіпсувати весь урожай.

Перше підживлення для перців: 2 добрива, які варто дати рослинам після висаджування на городі

Якість та кількість врожаю перців багато в чому залежить від того, як ви підживите рослини на початку. Важливо не пропустити вдалий момент, але й не перестаратися з добривами.

3 сорти незвичайних помідорів, які варто посадити хоча б раз: справжня прикраса для грядки

Якщо ви захоплюєтеся городництвом, вам варто обов'язково спробувати посадити ці неймовірні сорти помідорів, які виглядають надзвичайно, а смакують неймовірно.

Головний весняний “чек-лист” на дачі: як правильно розбудити рослини в саду після зими

Для того, аби отримати розкішний сад вже у наступні декілька тижнів, необхідно правильно підійти до питання пробудження рослин. Як це зробити?

Мухи в домі зникнуть за 5 секунд: ставимо цей продукт з холодильника на вікно, і готово

Мухи часто оселяються в наших квартирах та заважають, але на диво існує кілька простих та ефективних способів вирішення цієї проблеми - вам знадобиться один простий продукт.