Місячний календар садівника на листопад: коли і які роботи можна проводити в саду

Листопад — найкращий місяць для підготовки саду до зими. А щоб така підготовка була вдалою і принесла свої плоди у наступному році, пропонуємо ознайомитись з Місячним календарем для садівника.

Хоч і до цього часу всі роботи в саду та городах закінчується, затяті садівники все одно знайдуть чим себе зайняти. Для них маємо чітку інструкцію дій у цей період за Місячним календарем.  

Місячний календар на листопад 2020 року по датам 

1-5 листопада — астрологи радять не пересаджувати рослини у цей період. Однак, ви можете висадити цибулю, петрушку, редис чи стійкий до морозів буряк. Це сприятливий час для них. До того ж, можна зайнятись деревами і видалити хворі гілки чи привести їх до ладу.  

6-10 листопада — у цей період краще не обробляти рослини хімікатами і не поливати їх. Дайте рослинам час, щоб підготовитись до нового сезону. Можна перекопати грунт, підготувати до зими квіти, які цього потребують, продовжувати сіяти моркву, редис чи буряк.  

11-16 листопада — а цей період уже сприятливий для поливу рослин, здобрення та боротьби зі шкідниками. Однак, не радять використовувати хімікати, це може нашкодити рослинам. До того ж, вдалий час для стрижки газону та прибирання прибудинкової території. 

Роботи в саду

17-20 листопада — цей час краще приділити квітам. Їх можна висаджувати, підготовлювати до зими, здобрювати або пересаджувати.  

21-25 листопада — не радять поливати чи здобрювати багато культур. Можна продовжити займатись квітами і звернути увагу на дерева. Дехто з них також потребує допомоги.  

26-30 листопада — можна саджати пекінську капусту, салат, шпинат у теплицях. Хороший час для посіву квітів, але не пересадки. А 30 листопада краще не займатись жодними справами.  

Схожі статті

Не викидайте баночки від сметани: хитрі господині знайшли їм 8 сенсаційних способів застосування в побуті

А чи знали ви, що різноманітні контейнери, як от баночки від сметани можуть стати корисними в побуті? Сьогодні ми запропонуємо вам кілька варіантів ефективного використання таких баночок.

Без жодних фітоламп: розсада томатів виросте товстенькою, міцною, кремезною – простий стрес-прийом дачників

Сьогодні ми поділимось з вами секретом догляду за розсадою томатів. Завдяки цим порадам розсада неодмінно виросте міцною, здоровою та тішитиме вас врожаєм.

Не варто запускати прання на цьому режимі: через це в машинці з’являється пліснява і затхлий запах

Майже кожна господиня у своєму житті стикалася з ситуацією, коли з пральної машинки йде неприємний запах. І насправді цьому є пояснення. Так само, як і методи боротьби.

Так роблять господині у Франції: воду після варіння яєць не виливають. “Рідке срібло” для вашого городу

Ми залюбки купляємо різноманітні добрива, коли хочемо, щоб наш сад давав прекрасні врожаї та тішив цвітінням. Але деякі мінеральні добрива вливаємо, не розуміючи цього.

Як вберегти сад від шкідників та лихого ока заздрісних сусідів: народні методи та поради, перевірені роками

Сьогодні ми поділимось з вами порадами, які допоможуть вберегти ваш сад від шкідників та небажаних поглядів. Ці секрети досвідчені дачники перевіряли роками

Як врятувати пересолений суп, позбутись неприємного запаху від дошки і ще 8 корисних лайфхаків для кухні

Сьогодні ми допоможемо вам полегшити свій побут на кухні. Пропонуємо до вашої уваги ТОП-10 корисних порад від професійних кухарів та досвідчених господинь!