Як відомо, з настанням холодної пори року, а саме з 1 жовтня всім автомобілістам, які виїжджають за межі населених пунктів, потрібно у світлий час доби включати денні ходові вогні чи ближнє світло. Таким чином знижується рівень дорожньо-транспортних пригод, що виникають на заміських дорогах через погану видимість.
В Україні скасовують важливе правило дорожнього руху
У київському управлінні Нацполіції стверджують, що подібні норми мають превентивний характер і мають знизити рівень дорожньо-транспортних пригод, підвищуючи видимість транспортних засобів на заміських дорогах. Дане правило є обов’язковим для автомобілістів у період з 1 жовтня до 1 травня.
Саме в цей період, за словами чиновників, видимість на магістралях істотно падає через несприятливі погодні умови. При швидкості їзди до 100 км/год водіям досить складно в тумані розрізнити автомобіль, що рухається назустріч – з включеними фарами це зробити набагато простіше.
За діючими нормами правил дорожнього руху, у період з жовтня по травень їзда за містом із вимкненими ходовими вогнями є порушенням. За відсутності денних ходових вогнів допускається ближнє світло. Натомість з 1 травня увімкнені ходові вогні не є порушенням, але їх можна виключати.
Нагадуємо, що темний час доби, навпаки, слід віддати перевагу ближньому світлу: порушення цього правила також передбачено штраф.
Нагадуємо, що до 1 травня нехтування правилом про включені ходові вогні або ближнє світло тягне за собою штраф у розмірі до 510 грн. Такий штраф доведеться заплатити лише у випадку, якщо співробітник поліції просто зупинив порушника. Якщо з вини відключених фар сталася дорожньо-транспортна пригода, розміри штрафів істотно зростають (аж до 850 грн.). Санкція статті також передбачає можливість позбавлення на рік права керування автомобілем. При ДТП, в якому обидва автомобілі були з вимкненими ходовими вогнями, відповідальність за жорсткішу санкцію нестимуть обидва водії, незалежно від ступеня їхньої провини в аварії.