5 умов доброї сповіді: як підготуватися і виконати, щоб зарахувалось

Вже зовсім скоро Пилипівка, тобто різдвяний піст, під час якого добре примиритися з Богом – посповідатися.

Умова 1: Зробити Іспит сумління

Іспит сумління – це звернення до Бога з проханням допомогти нам пізнати самих себе. Його потрібно починати з прослави. Прославляючи Господа, ми ще раз засвідчуємо віру в нього і довіру до нього.

Головною метою іспиту сумління є визнання нами скоєних гріхів: тяжких і легких, тобто повсякденних.

До тяжких гріхів належать ті, які скоєні свідомо, за добровільним вибором зла. Решта, якщо немає повної свідомості або вчинені від слабодухості є легкими, повсякденними, які не відлучають від Бога, але стають серйозною перепоною на шляху Божого життя.

На сповіді
На сповіді

Умова 2: Збудити у собі жаль за гріхи

Акт жалю – це перш за все, акт розуму і волі. Тобто людина усвідомлює, що своїм життям, чи негідним вчинком образила люблячого Бога і завдала собі шкоди.

Є досконалий жаль. Це тоді, коли людина з любові до Бога жаліє про скоєний гріх.

І є недосконалий, коли людина жаліє про гріх зі страху перед карою Божою.

Умова 3: Прийняти рішення виправитися

З жалю логічно випливає рішення виправитися – людина усвідомлює свій гріх, кається і постановляє ніколи більше не грішити.

Умова 4: Щиро і відважно визнати свої гріхи перед Богом священнику

Людина вітається християнським привітанням «Слава Ісусу Христу». Далі каже, коли останній раз сповідалася. Пригадує, чи не затаїла або не забула з часу останньої сповіді якийсь гріх. Зізнається чи виконала покуту.

Далі перелічує гріхи і коротко обставини, за яких було вчинено гріх.

Важливо сповідатися з повсякденних гріхів, бо тоді у нас росте бажання бути вірному Богові., бажання, щоб Він був з нами.

Якщо згадався якийсь забутий гріх, то потрібно його визнати на цій сповіді.

Наприкінці сповіді потрібно сказати, що більше гріхів не пам’ятаю, за всі гріхи мого життя жалкую і  прошу про науку, покуту і розгрішення.

Умова 5: Покута

Кривду маємо відшкодувати: Богові – це, зазвичай, молитва; людям – віддати вкрадене чи поросити пробачення і т.д.; собі – цими попередніми актами ми відшкодовуємо собі.

 

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.