Свято 15 червня 2021: відзначаємо Святителя Никифора – все про традиції, молитви та обряди у цей день

15 червня святі мощі Патріарха Никифора перенесли до Константинополя в соборну церкву Святої Софії.

Сьогодні, 15 червня, православний світ згадує дуже особливу людину – Святителя Никифора. Цей чоловік був Константинопольським Патріархом. На відміну від багатьох святих, яких виховували язичники, цей чоловік народився і виріс у християнській родині. З дитинства йому прищеплювали любов до Господа, але й не забували про навчання.

Никифор отримав гарну світську освіту, але найбільше вивчав Святе Письмо й читав духовні книги. Втім, наука йому дуже пригодилася – Святитель створив багато праць, присвячених історії.

Святитель Никифор дбав про історію.

Тривалий час Никифор жив при царському дворі. Та таке буття його втомило і він вирішив покинути всі блага та оселитися на самоті. Святий побудував церкву, заснував монастир і дотримувався чернечого способу життя.

15 червня – день Святителя Никифора

У кінці життя Никифор боровся з єретиками, пережив заслання та поневіряння. У 828 році, святитель відійшов до Господа.

Та церква досі шанує пам’ять цього чоловіка, адже Святитель став гарним заступником для всіх, хто до нього звертається.

Не забудьте сьогодні прочитати цю коротку молитву до Никифора, аби він помагав вам в усьому:

В умі приводжу Твій суд, і полум’я невгасне, найправедніший Судде, сам себе засуджую перед судом: жахаюся й тремчу, згрішивши перед Тобою, як ніхто інший на землі. Тому, змилосердися наді мною.

15 червня працювати дозволено, але сварки церква суворо забороняє.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.